Hlavná stránka

>

Správy

>

Útek z pandemického chaosu v rytme techna. Duo Bratři má nový singel

Útek z pandemického chaosu v rytme techna. Duo Bratři má nový singel

04.04.2021 - 11:00 | redakcia

České elektronické duo Bratři v novom singli Running ponúka obraz úteku z pandemického chaosu. Dvojičky Ondřej a Jiří Veselí použili po prvýkrát aj vokál a ostatné ingrediencie prisypávajú v presnom a efektívnom pomere. Kombinujú napätie, techno a ľahko surovú priamočiarosť. Rozbehnite sa a utečte s nimi z lockdownovej pasce.


Skladba Running vyjde na jeseň na albume Bratři, a je to jedna z mála ich vokálnych skladieb. "Na Running majú podiel aj naši kamaráti z kapely Teepee. Spolupracovali sme s nimi na ich skladbe Parallel World a ich vokál sa nám natoľko zapáčil, že sme ho použili aj v Running. Zároveň sme chceli zachovať náš zvuk a tanečný vibe," prezradil Jirka Veselý.

Ondra dodáva, čo ich novinku odlišuje od predchádzajúcich singlov Signal a Rise. "V priebehu jesenného lockdownu sme nejaký čas strávili v malej chate obkolesenej lesmi a čistou prírodou, kde sme týždeň mohli v pokoji pracovať a trochu uniknúť pred stereotypmi veľkomesta. Tu vznikli prvé motívy a myslím, že ten les a príroda je aj v Running cítiť. Ale určite nás v tvorbe ovplyvňuje aj súčasná pandémia, a skladba je presne výsledkom tejto situácie. Únik, lockdownová kríza ale i nádej," uzavrel.


Bratři sú nový objav na českej elektronickej scéne. Dvojčatá Jiří a Ondřej vytvorili hudobný projekt, ktorý sa žánrovo pohybuje medzi kombináciou chytľavej tanečnej elektroniky, techna a ambientu. Hlavným hnacím motorom sú Jiřím hrané živé bicie, melodické motívy a sekvencie vytvárané Ondřejom na analógových a modulárnych syntetizátoroch. Dva podmanivé prúdy sa na pódiu spájajú v jeden nekompromisný tok elektrizujúcej energie.

V roku 2017 vydali Bratři EP Monster a v nasledovnom roku singel Manual. V súčasnosti spolupracujú s uznávaným producentom elektronickej hudby Hannesom Biegerom na debutovom albume, z ktorého doteraz vydali tri single Rise, Signal a Running.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Silvia Turnerová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Zuzka Bönisch


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti