Hlavná stránka

>

Správy

>

Liam Gallagher, Morcheeba a Kraftwerk nie sú jediné lákadlá Metronome festivalu

Liam Gallagher, Morcheeba a Kraftwerk nie sú jediné lákadlá Metronome festivalu

05.06.2019 - 08:00 | redakcia

Pražskú letnú festivalovú sezónu otvorí už tradične festival Metronome. Stane sa tak v tretí júnový víkend (21.-22.6.) na výstavisku pri Holešoviciach, pričom okrem Liama Gallaghera, Morcheeby a legendárnych Kraftwerk sa môžu návštevníci tešiť aj na desiatky ďalších koncertov a bohatý sprievodný program.


Festival Metronome, ktorý sa tento rok uskutoční už štvrtýkrát, ponúka vyvážený hudobný program pre mladú aj staršiu generáciu fanúšikov. Okrem trojice headlinerov, ktorých netreba bližšie predstavovať a ku ktorým možno priradiť aj škótsku elektro-rockovú legendu Primal Scream, nebudú chýbať ani zaujímaví predstavitelia súčasnej nezávislej scény.

Krehko pôsobiaca žena so surovou gitarovou vynaliezavosťou Anna Calvi už aj na Slovensku dokázala, že patrí k tomu najlepšiemu zo súčasnej britskej alternatívy. Digitalism do Prahy prinesú kvalitnú nemeckú elektroniku, Jungle fúziou soulu a funku podrobne opíšu svoj americký sen a intenzívne Islanďanky Reykjavíkurdætur publiku ukážu, čo znamená pretkať fem-power a hutné hip-hopové beaty.

Nebude chýbať ani československá kvalita - legendy českej klubovej scény Khoiba a Ohm Square, rocker Lazer Viking, post-rockoví The Ills, silná atmosféra v podaní dua Floex & Tom Hodge a ich virtuálneho orchestra, intímny sólový koncert Lenky Dusilovej, Katarzia a ďalší.

Metronome festival 2019

Hudobný festival so spoločenským presahom

Sprievodný program festivalu vsádza na kombináciu vzdelávania, vedy a technológie. Pri hlavnom vstupe do festivalového areálu vznikne Metronome Square, ktorý návštevníkom poskytne oddych vo forme chillout zóny. Jej program budú sprevádzať dídžeji, tanečné či iné interaktívne workshopy, stand-upy ale aj netradične poňatá zóna zameraná na vzdelávanie.

V spolupráci s poprednými vedeckými inštitúciami (Akademie věd České republiky, ČVUT, ScioŠkola, Ústav mezinárodních vztahů, atď.) ponúkne festival návštevníkom kvízy, optické klamy, rôzne hlavolamy, overenie fyzikálnych zákonitostí, ale tiež lietanie s dronmi či kontakt so svetom robotiky a virtuálnej reality. 

Na festivale sa aj tento rok objaví stan Opero Forum, ktorý prinesie sériu moderovaných diskusií s mladými českými vedcami aj poprednými expertmi. Medzi hosťami sa objaví ekonóm Tomáš Sedláček, pedagóg Bob Kartous či fyzik Jan Lukaševič. Plodná bude nepochybne aj diskusia o vplyve hudby na spoločenské zmeny, ktorej hosťom bude jeden z predstaviteľov českého undergroundového hnutia Michael Kocáb, ktorý na festivale tiež vystúpi so svojou legendárnou jazz-rockovou zostavou Pražský výběr.

Organizátori dodávajú, že celý Metronome square je koncipovaný tak, aby si ho užil každý bez ohľadu na vek, skúsenosti, váhu alebo outfit. Ide predovšetkým o odpočinok a možnosť vyskúšať si niečo nové a netradičné. 

Festival tiež sľubuje zvýšenie štandardu a pohodlia v podobe dostatočného počtu miest na sedenie, bohatého výberu gastra, veľkokapacitnej možnosti pripojenia na wi-fi ale tiež bezhotovostného platobného systému, ktorý poskytuje rýchlu a bezpečnú možnosť platenia a redukuje rady v stánkoch.

Ak aj vás program festivalu Metronome zaujal a zdržiavate sa v Prahe, nezabudnite si rezervovať víkend 21. a 22. júna. Viac informácií, kompletný line-up a časový rozpis nájdete na oficiálnom webe festivalu metronomefestival.cz a na Facebook evente.

Text: Matej Kráľ / TS
Foto: Martina Mlčúchová - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti