Hlavná stránka

>

Správy

>

City Sounds Festival má kompletný program, zahrá na ňom aj Andreas Varady

City Sounds Festival má kompletný program, zahrá na ňom aj Andreas Varady

03.09.2021 - 09:10 | redakcia

Na bratislavskom City Sounds Festivale 10. a 11. septembra bude koncertovať aj gitarista Andreas Varady s nemeckým kolegom Torstenom Goodsom či speváčka Ivana Ecetová Quartet s Tango Projectom. Na ďalších dvoch pódiách v budove Slovenského rozhlasu sa predstavia aj The Grand Buffet, Andy Switch, Paper Moon Trio či Acalari Ensemble a Sisa Fehér s Vladkom Miklášom.


Doplnili tak už známe mená ako Cotatcha OrchestraLenkou Dusilovou, Lash&Grey, AMC Trio či Ľubomír Gašpar Cimbal Project feat. Sisa Fehér & Spectrum Quartett. Celkovo prinesie City Sounds Festival počas dvoch dní koncerty 12 kapiel a projektov. Pozrite si kompletný program na oficiálnej stránke festivalu www.citysounds.sk.

"Andreas Varady patrí k najtalentovanejším ľuďom tejto planéty, pretože prinavracia hudbu práve tam, kam patrí," povedal o mladom gitaristovi legendárny Quincy Jones. 24-ročný gitarista, ktorý vyrastal na Slovensku, sa hudbe venuje od útleho detstva. Patrí medzi zázračné deti, jeho hudobná genialita však stále pretrváva a úspech rastie, tak ako rastie aj zoznam jeho hudobných spoluprác či odohratých koncertov so svetovými hudobnými hviezdami ako Roy Hargrove, Harvey Mason, Dave Weckl, Steve Lukather, Brian Bromberg či Gregory Porter. Na City Sounds Festivale Andreas Varady bude koncertovať so skvelým nemeckým gitaristom Torstenom Goodsom. 


Charizmatická multižánrová speváčka Ivana Ecetová otvorí v piatok so svojím kvartetom a Tango Projectom program festivalu. Vyštudovala klasický operný spev, na konte má aj projekty a spolupráce v žánroch ako world music či klezmer, jej špecialitou je však interpretácia argentínskeho tanga, vášnivej, nostalgickej i noblesnej hudby s jedinečným temperamentom. V prevedení jej kvarteta zaznejú predovšetkým skladby Astora Piazzolu, priekopníka štýlu tango nuevo, ktorého si tento rok celý svet pripomína pri príležitosti 100. výročia jeho narodenia, ale aj iných popredných argentínskych autorov. 

V budove Slovenského rozhlasu pripravili organizátori City Sounds Festivalu koncerty na viacerých pódiách. V piatok sa tak návštevníci festivalu môžu tešiť aj na koncert mladého speváka a hudobníka Andyho Switcha s kapelou Radiopieces, ktorí zahrajú funk a soul 70. a 80. rokov v novom šate s prvkami jazzu, trip-hopu či rocku, alebo na projekt Petra Lipu ml. The Grand Buffet, ktorý vo svojej tvorbe mixuje s jazzom žánre ako house, hip-hop, soul, funk či latino.

 
V sobotu bude speváčka Sisa Fehér okrem vystúpenia s Ľubomír Gašpar Cimbal Projectom koncertovať aj so svojím dvorným gitaristom Vladkom Miklášom, s ktorým v roku 2018 vydala výnimočný jazzový album s príchuťou slovenského folklóru Bardo. Predstaví sa aj kapela Acalari Ensemble, ktorá tradičné piesne spracováva do novej podoby naprieč žánrami klasickej, jazzovej, ľudovej hudby či world music.

Vo festivalovom foyer budú fanúšikov jazzu a dobrej hudby v piatok vítať šarmantné speváčky Paper Moon Trio skladbami 20. až 40. rokov minulého storočia a v sobotu skupina Swingang, ktorá intepretuje špecifický štýl ako jazz manouche či gypsy swing pomocou vlastného hudobného jazyka. 

 
Program City Sounds Festivalu 2021:

piatok 10. september

Veľká sála:

19:00 - Ivana Ecetová Quartet - Tango Project 
21:00 - Randy Brecker & AMC Trio Plus
23:00 - Cotatcha Orchestra feat. Lenka Dusilová

B-pódium:

20:10 - Andy Switch & Radiopieces
22:10 - The Grand Buffet

foyer:

18:30 - Paper Moon Trio

sobota 11. september

Veľká sála:

19:00 - Ľubomír Gašpar Cimbal Project feat. Sisa Fehér & Spectrum Quartett
21:00- Andreas Varady feat. Torsten Goods 
23:00 - Lash&Grey & S.V.A. Trio feat. Robert Balzar

B-pódium:

20:10 - Sisa Fehér & Vladko Mikláš
22:10- Acalari Ensemble

foyer:

18:30 - Swingang

Značka City Sounds prináša slovenskému publiku už od roku 2012 koncerty najvyššej svetovej úrovne v oblasti jazzu a z neho vychádzajúcich hudobných žánrov ako soul, blues, funk, worldmusic, ale aj vystúpenia vážnej a súčasnej hudby, či vzájomnú fúziu týchto žánrov. V septembri 2021 organizátori prvýkrát prinášajú dvojdňový festival, kde na viacerých pódiách predstavia hudobnícku špičku v daných žánrov spolu s renomovanými slovenskými hudobníkmi, či predstavia vychádzajúce slovenské talenty s veľkou budúcnosťou.

Festival z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a Kulturminor. Koncerty bude nahrávať Slovenský rozhlas a budú vysielané v Rádiu Devín. 

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Silvia Turnerová. Tlačovú správu sme upravili. Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke www.citysounds.sk a na Facebook evente.

Foto: Wittek Illik


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti