Anglická speváčka Dua Lipa oznámila vydanie druhého štúdiového albumu. Novinka, z ktorej už predstavila singel Don’t Start Now, bude mať názov Future Nostalgia a na trh sa dostane na budúci rok. Konkrétny dátum vydania interpretka oznámi neskôr.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Londýna chcela podľa svojich slov pri nahrávaní "vyjsť zo svojej komfortnej zóny" a urobiť hudbu, ktorá by zapasovala k jej obľúbeným klasickým popovým piesňam a zároveň by bola "nová a unikátne" jej. "Na novej nahrávke ma inšpirovali mnohí umelci, od Gwen Stefani cez Madonnu, Moloko, Blondie až po Outkast," spomenula interpretka v stanovisku. Ako ďalej uviedla, pri tvorbe albumu chcela, aby jej nová štúdiovka mala "živý element zmixovaný s modernou elektronickou produkciou" a bola "nostalgická, ale mala v sebe niečo svieže a futuristické".


Speváčka svoj najnovší album v roku 2020 podporí aj na európskom turné. To odštartuje 26. apríla v Madride a ukončí 19. júna v Dubline. V rámci koncertnej šnúry zavíta aj do Rakúska, a to konkrétne 19. mája do Viedne, kde odohrá koncert v Stadthalle.

Dua Lipa začala s hudobnou kariérou už ako 14-ročná, keď na službe YouTube zverejňovala coververzie hitov iných speváčok. Jej prvým vlastným singlom bola skladba New Love, ktorú uviedla v auguste 2015. Preslávila sa však najmä skladbou Be The One, ktorú ponúkla v októbri toho istého roka. Na konte má štúdiovku Dua Lipa (2017) a tri EP. Z debutového albumu pochádza singel New Rules, s ktorým sa jej podarilo dobyť UK Chart.


Zdroj: SITA (Rollingstone.com, archív)
Foto: Facebook.com/dualipaofficial

Súvisiaci interpreti: Dua Lipa