Po tom, ako britská speváčka Dua Lipa v minulom roku zverejnila dvojicu skladieb z pripravovaného albumu, najnovšie do éteru posiela ďalší singel s názvom Physical. Ak sa vám nový, retro-futuristický zvuk tejto speváčky zapáčil už v minulom roku, tak teraz si ju zamilujete.

Dua Lipa patrí v posledných rokoch medzi najpopulárnejšie európske hudobné hviezdy. Úspechu sa teší nielen doma vo Veľkej Británii a v kontinentálnej Európe, ale tiež v USA či Ázii a jej nový album Future Nostalgia, ktorý sa do predaja dostane už 3. apríla, patrí medzi najočakávanejšie popové nahrávky roka 2020.

Ako naznačila už v minulom roku, jej druhý štúdiový album sa bude niesť v tanečnom štýle z 80. a 90. rokov minulého storočia. Dôkazom je aj singel Physical, v ktorom dokonca môžeme nájsť odkaz na rovnomenný singel Olivie Newton-John z roku 1981. Tento zvuk 24-ročnej kráske nesmierne pristane a dá sa očakávať, že aj vďaka nej sa z neho na začiatku novej dekády stane výrazný trend v rámci rádiového mainstreamu.


Nekonečná zábava a sloboda

Energický videoklip len potvrdzuje to, že sa speváčka v tejto polohe naozaj našla. Réžiu mala na starosti dvojica Lope Serrano a Nicolás Méndez, ktorí spoločne pracujú pod umeleckou značkou CANADA. Ich mená vám možno nič nehovoria, nejde však o žiadnych nováčikov. V minulosti spolupracovali napríklad s Katy Perry a niekoľkokrát aj s najväčšou súčasnou španielskou hviezdou Rosalíou.

Dua Lipa pred kamerou vystrieda niekoľko outfitov vrátane odvážnych čiernych trblietavých šiat. Pozornému oku zrejme neunikne ani niekoľko farebných denimových outfitov v červenej, žltej, zelenej, modrej či fialovej farbe, ktoré navrhla samotná speváčka ako kolekciu v spolupráci so značkou Pepe Jeans.

Autorsky sú pod novinkou okrem samotnej speváčky podpísaní aj Sarah Hudson, Clarence Coffee Jr a Jason Evigan, ktorý mal na starosti aj produkciu skladby. "Je to inšpirované 80. rokmi, a je to tak trochu návrat do minulosti, je to zábavné a môžete pri tom tancovať. Určite ide o jednu z mojich najbláznivejších a najviac energických piesní," prezradila Dua v rozhovore pre americký magazín Billboard počas odovzdávania Grammy Awards 2020.

Nový album predstaví na blížiacom sa turné Future Nostalgia Tour, kde určite odznie aj minuloročný singel Don't Start Now. K tomu len pred pár týždňami počas svojej návštevy Los Angeles nakrútila originálne live video.


Autor: Dušan Marko
Foto: MTV / Facebook.com/dualipaofficial

Súvisiaci interpreti: Dua Lipa