Hlavná stránka

>

Správy

>

Heľenine Oči majú letný hit Srdce moje. Pozrite si veselý a bizarný videoklip

Heľenine Oči majú letný hit Srdce moje. Pozrite si veselý a bizarný videoklip

04.06.2021 - 14:00 | redakcia

Prešovská skupina Heľenine oči zverejnila nový singel Srdce moje. Po spoločenskej satire v skladbe NAKA, ktorá má na Youtube od decembra už viac ako tri a pol milióna prehratí, ide o druhú ochutnávku z pripravovaného albumu. Oproti predchádzajúcim pesničkám kapely je novinka špecifická tým, že na nej Heľenine Oči prvýkrát spolupracovali s externým producentom.


Nový album s názvom Cirkus 22 plánuje kapela Heľenine Oči vydať v októbri tohto roka, fanúšikom sa však rozhodla spríjemniť čakanie a letné dni novým singlom. "Chceli sme ako ďalší singel vydať niečo svieže, čo bude po ťažkých časoch a pred príchodom leta vyvolávať u ľudí hlavne optimizmus a pozitívne pocity. Máme toho na výber viac, ale ako druhý singel sme sa rozhodli zaradiť práve túto pieseň, pretože vyslovene vyžaruje dobrú atmosféru a chce sa nám pri nej krútiť zadkom," hovorí spevák, textár a líder skupiny Martin Mihalčín.

Ako ďalej prezrádza, spolupráca s producentom mala vplyv nielen na hudobnú a zvukovú podobu piesne. "Táto skladba mala pôvodne úplne iný text, ale pri práci s producentom Adamom A. Kurucom sme tak nejak prirodzene vbehli do balkánskej témy. Text som teda prepísal a prispôsobil 'feelingu' piesne a pekne to tam sadlo. Adam je fakt šikovný hudobník a keďže nám to spolu výborne fungovalo, dohodli sme sa, že sa bude podieľať aj na celom novom albume, ktorý aktuálne nahrávame v prešovskom štúdiu u Martina Migaša."


Videoklip sa nakrúcal už začiatkom mája, ale na svoju finálnu podobu musel počkať do konca mesiaca. "Pieseň Srdce moje sa dočkala aj veselého vizuálu, ktorého sa zhostil môj kamarát, režisér Michal Nemtuda, s kameramanom Martinom Čechom. Na účinkovanie v klipe sme okrem iných kamarátov prehovorili aj vynikajúceho herca Martina Šalachu, ktorý ma v tomto vyslovene baví. Krásne nám tam zatancovali dievčatá zo skupiny Bailadora dance group, a zahrali si tam samozrejme aj chlapci z kapely," upresnil líder kapely.

Vypočujte si tiež predošlý singel Heľeniných Očí NAKA, ktorý sa vzhľadom na aktuálnosť textu teší veľkému úspechu.


Skupina si počas pandémie získala množstvo fanúšikov aj vďaka zbojníckym skladbám, ktoré nahrala pre televízny seriál Uhorčík parodujúci život Jánošíkovej družiny.


Text: TASR (zdroj: Martin Mihalčin, Heľenine Oči) + Hudba.sk edit
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti