Hlavná stránka

>

Správy

>

Roman Holý vydal prvý sólový album Strážce klidu Vol. 1

Roman Holý vydal prvý sólový album Strážce klidu Vol. 1

04.12.2021 - 13:00 | redakcia

Roman Holý, český skladateľ, multiinštrumentalista a rešpektovaný hudobný producent, ktorého profesijný život je spojený predovšetkým so skupinami Monkey Business a J.A.R., vydal debutový sólový album s názvom Strážce klidu Vol. 1.


Hlavným impulzom pre vznik albumu bol čas lockdownu. "Pre nás muzikantov znamenal úplne nový rozmer beznádeje. Skrátka hudba ma doslova zachraňovala. Na albume sa všetky pocity a bolesti premiešali a dali vzniknúť mojím najosobnejším pesničkám," hovorí Roman Holý a dodáva: "Vzhľadom na môj psychický stav zo mňa liezli veľmi melancholické, bolestínske a veselo kruté hudobné farby, dá sa povedať dosť vzdialené mojej nálepke funky skotačila. Nadhľad som snáď nestratil, ale album je to, myslím, horkosladký."

Vôbec prvýkrát sa Holý predstavuje tiež ako (hlavný) spevák a textár. "Konečne bude mať radosť moja mamička, ktorá si určite myslí, že zo všetkých spevákov mojich kapiel mám najkrajší hlas ja. Navyše mi kedysi jedna cigánka vyveštila z kávovej usadeniny, že by som mal spievať, pretože tu chýba Waldemar Matuška. Nemôžem s ňou nič len súhlasiť."

K spolupráci na niektorých textoch si pozval svojich obľúbencov, ktorých "všetkých bezvýhradne uznávam a milujem", a to Radka Pastrňáka, Tomáša Hanáka, Martina Kyšperského a Ota Klempířa. Textársky podiel majú na vybraných piesňach aj hostia Dan Bárta, Mucha, Necrocock, MC Gey a Ewa Farna. "Oslovil som ich z toho istého dôvodu, a možno aj preto, že som ako sólový spevák nováčik, potreboval asi trochu nadľahčiť, aby som sa ako plavec na obale Lely Geislerovej neutopil. Ale nie je dôvod sa báť, zas tak smutná doska to nie je," dodal.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music.

Foto: Roman Černý


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti