Anglický hudobník Sting koncom septembra vydá svoj prvý plnohodnotný album s novým materiálom po desiatich rokoch. Nasledovník nahrávky Sacred Love (2003) dostal názov The Last Ship, pričom vznikol pri tvorbe hudby k rovnomennému muzikálu, ktorý by sa mal v roku 2014 dostať na Broadway.

Novinka bude obsahovať niekoľko skladieb z muzikálu vrátane titulnej piesne a tiež viacero ďalších, ktoré v divadelnej hre nakoniec nezaznejú. Piesne do muzikálu, ktorý sa odohráva v období úpadku lodiarskeho priemyslu v Newcastli v 80. rokoch, Sting písal viac ako tri roky.

Gordon Matthew Sumner alias Sting sa na scéne ako sólista pohybuje 30 rokov a dosiaľ vydal desať štúdiových albumov. Predtým pôsobil v kultovej skupine The Police. Hudobník má vo svojej zbierke 17 cien Grammy, päť Brit Awards, jednu cenu Emmy, dve Ivor Novello Awards, Zlatý glóbus a tri nominácie na Oscara. Na celom svete predal približne 100 miliónov nahrávok. Je členom Skladateľskej siene slávy, Rock 'n' rollovej siene slávy a svoju hviezdu má i na hollywoodskom Chodníku slávy (6834 Hollywood Blvd.).

Zdroj: SITA (Nytimes.com)
Foto: Sting.com

Súvisiaci interpreti: Sting