Sting - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Sting
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.sting.com/ 

Biografia:

Sting je umelecké meno, pod ktorým je známy anglický spevák, skladateľ, producent a herec Gordon Matthew Thomas Summer. Svoju hudobnú kariéru odštartoval v kapele The Police, ktorá bola založená v roku 1977. V kapele pôsobí dodnes.

Svoju sólo kariéru odštartoval v roku 1982 singlom Spread a Little Happiness. Na debutový album si však bolo treba počkať do roku 1985. Vyšiel pod názvom The Dream of the Blue Turtles. Album sa stal trojnásobne platinovým, na čom nesie zásluhu aj úspech singla If You Love Somebody Set Them Free.

Zaujímavý album Nada Como el Sol vydal Sting v roku 1988. Bol totiž naspievaný v španielčine a v portugalčine.

V roku 1994 naspieval Sting spolu s Bryanom Adamsom a Rodom Stewartom skladbu All For Love ako pieseň k filmu Traja mušketieri. Skladba sta stala celosvetovým hitom.

V roku 2003 vyšiel album Sacred Love, na ktorom si Sting trúfol experimentovať so zvukom a dovtedajším hudobným štýlom. Zmena sa prejavilo najmä v tvrdšom rockovom zvuku. Zaujímavosťou je aj duet Whenever I Say Your Name s hip-hoperkou Mary J. Blige. Za skladbu získali cenu Grammy Award za najlepšiu popovú spoluprácu roku 2004.

Svoj zatiaľ posledný album vydal spevák v roku 2006 pod názvom Song from the Labyrinth.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu