Hlavná stránka

>

Správy

>

Toto tu ešte nebolo! Richard Müller precestuje Slovensko s Adelou Banášovou

Toto tu ešte nebolo! Richard Müller precestuje Slovensko s Adelou Banášovou

05.06.2017 - 13:00 | redakcia

Ona a On Tour je názov nového unikátneho projektu Richarda Müllera. Spevák sa v ňom spojí s najžiadanejšou slovenskou moderátorkou a držiteľkou mnohých cien Adelou Banášovou. Tá s ním bude na pódiu v niekoľkých blokoch počas večera viesť vtipné i vážne dialógy na štýl svojej šou Trochu inak a možno si s ním aj zaspieva.


Spojenie dvoch výrazných a nezameniteľných osobností zažijú fanúšikovia v októbri 2017 v desiatich slovenských mestách. Adela bude Richarda, s ktorým ju spája vzájomný obdiv, spovedať a legendárny spevák sľubuje, že bude divákom bližšie ako kedykoľvek doteraz. Fanúšikovia tak môžu očakávať nielen nové informácie o hudobnej ikone, ale najmä bezprostredné komentáre a vtipné momenty, o ktoré určite nebude núdza.

Dominantou však aj tentoraz bude hudba. Richard Müller zaspieva svoje najväčšie hity v jedinečných interpretáciách a najmä skladby z nového albumu 55. Nebudú chýbať ani piesnie inšpirované slávnymi ženami - singel Julia Roberts či Adieu Adele, v ktorej sa práve Adela Banášová stala jeho múzou.

"Každý rok sa snažím pre fanúšikov vymyslieť niečo nové a netradičné. Pridať do repertoáru nové piesne, prípadne iné aranžmány. Neviem, či všetci vedia, ale aj Adela je mojou múzou. Je nevyspytateľná, a to myslím v tom najlepšom zmysle slova, a teším sa, čo na mňa vybalí. Budeme sa rozprávať o všetkom možnom. O živote, hudbe, zážitkoch. Cieľom tohto turné je, aby ľudia odchádzali z koncertu nielen hudobne, ale aj o poznanie bohatší," vraví s úsmevom Richard.


Spievať by sa nehanbila, ale zostáva to otvorené

Prehovoriť Adelu na spoločné turné bolo pre jej extrémnu vyťaženosť naozaj náročné. Napokon spolu s Richardom našli desať spoločných voľných termínov a v týchto dňoch dolaďujú dramaturgiu koncertov.

"Je to pre mňa nová výzva, na ktorú sa teším, pretože mám Richarda ako osobu aj ako hudobníka veľmi rada. Keby to bol človek, ktorého hudbu nepočúvam, asi by som to nezobrala. Zároveň neviem, čo mám od toho čakať, pretože v našom spoločnom záujme je, aby každý večer bol unikátny a aby sa rozhovory neopakovali. Chceme, aby v každom meste vyšlo niečo originálne, exkluzívne. A musíme nájsť tú správnu mieru, aby to bol stále viac koncert ako nejaké 'kvákanie'. Takže pracujeme na tom, aby sme našli ten najlepší kľúč," hovorí Adela Banášová.

Je tiež možné, že populárnu moderátorku fanúšikovia spoznajú v novej polohe a niečo si s Richardom aj zaspieva. "Koncert bude zložený z dvoch častí. Zaznejú nové pesničky z albumu 55, ktorým dáme úžasný dizajn, ale aj najväčšie hity, ktoré opäť dostanú nový šat. Spoločný spev s Adelou zatiaľ principiálne nie je v pláne, ale ja viem, že Adela výborne spieva, tak uvidíme," vysvetľuje Richard.

"Človek nikdy nevie. Ja nemám hanbu, ani výnimočný talent. Keď sa ale náhodou udeje spontánna situácia, ktorá by si to vyžadovala, niečo z môjho spevu možno na pár sekúnd zaznie," uzatvára so smiechom Adela.

Ona a On Tour - Richard Müller a Adela Banášová:

2. 10. - Prešov, Kino Scala 
3. 10. - Košice, Spoločenský pavilón 
4. 10. - Humenné, Mestské kultúrne stredisko 
9. 10. - Lučenec, Kino Apollo 
10. 10. - Banská Bystrica, Športová hala
11. 10. - Nitra, PKO 
17. 10. - Bratislava, Istropolis - Veľká sála 
19. 10. - Trenčín, Mestská športová hala
24. 10. - Trnava, Holiday INN 
25. 10. - Žilina, Dom odborov 

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Adela Vinczeová a Richard Müller vyrazia na turné

Text: Hudba.sk (zdroj citácií: Nora Krchňáková/Propaganda House)
Foto: Lukáš Kimlička


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti