Hlavná stránka

>

Správy

>

Thomas Puskailer prerobil do slovenskej verzie hit od Stinga

Thomas Puskailer prerobil do slovenskej verzie hit od Stinga

05.06.2020 - 13:00 | redakcia

Spevák a hudobník Thomas Puskailer prichádza s novinkou. Tentokrát si vybral cover od svetoznámeho speváka Stinga. Skladbu Englishman in New York do slovenčiny pretextoval textár Martin Sarvaš, s ktorým Thomas spolupracuje pravidelne. Klip má na konte Jakub Točič Chochula, ktorý zostrihal samostatné domáce videá všetkých účinkujúcich muzikantov.


Skladbu Snáď tu prežijem aspoň rokThomas Puskailer zahral na koncertoch a fanúšikovia boli nadšení. "Som veľký fanúšik Stinga a jeho skladby Englishman in New York. Túto pieseň som dokola počúval v čase, keď som prišiel žiť na Slovensko. Spoločne s Martinom Sarvašom sme text vtipne napasovali na mňa. Tento cover som chcel vydať aj preto, lebo mnoho ľudí sa ma pýtalo, kedy príde niečo nové. Pracujem teraz na slovenskom albume, tak som sa rozhodol zverejniť Stingov cover," vysvetľuje Thomas Puskailer.


Pieseň vznikala v rámci korona krízy netradične. Bubeník Martin Kukučka a basgitarista Jakub Kolesár nahrali doma zvukovú stopu, ktorú poslali producentovi a gitaristovi Ľubošovi Brtáňovi. Ten nahral gitarovú linku a následne skladbu zmixoval a zmastroval. "Každý z hudobníkov si nahral video na svoj telefón. Ja som následne išiel do štúdia producenta a nahral som si svoj vokál a pri tom som sa nakrútil na mobil. Členovia kapely som mnou hrávajú na koncertoch. Ľuboš Brtáň je môj dlhoročný gitarista, ale je aj môj hudobný producent. Martin Kukučka je excelentný bubeník, vystupuje so mnou niekoľko rokov. Jakub Kolesár je výborný funky basgitarista. Keď mi všetci z kapely poslali videá, oslovil som Jakuba Točič Chochulu, s ktorým som už spolupracoval na klipe Čakám na zázrak, a ten to dal celé dokopy," prezradil sympatický Thomas Puskailer.

Thomas už sa už nemôže dočkať, ako svoj nový singel zahrá na koncerte. Samozrejme, až keď to aktuálna situácia umožní. "Strašne veľa akcií sa zrušilo, niektoré ešte visia vo vzduchu. Tak stále dúfam, že sa niečo bude konať. Ďakujem fanúšikom za ich priazeň, nech naďalej sledujú moje sociálne siete, budem ich aktuálne informovať. Veľmi sa na všetkých teším, koncerty aj fanúšikovia mi chýbajú," uzatvára spevák.

Spevák, herec a moderátor Thomas Puskailer teraz intenzívne pracuje s Martinom Sarvašom a s producentom Lubošom Brtáňom na svojom prvom slovenskom albume. Zároveň plánuje ďalšie ekologické turné a moderuje v televízii. Všetky informácie nájdete na www.thomaspuskailer.com alebo na www.instagram.com/thomaspuskailer a www.facebook.com/puskailerthomas.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti