Thomas Puskailer - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Thomas Puskailer
Roky činnosti:
2009 - súčastnosť
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.thomaspuskailer.com// 

Biografia:

Narodil sa 2. marca 1981 v holandskom Lichtenvoorde. Má dvojité občianstvo, slovenské a holandské.

Thomas Puskailer má na konte niekoľko hlavných postáv v medzinárodných produkciách svetových muzikálov: Danny Zukko v “Pomáde”, Tony Manero v “Horúčke sobotňajšej noci”, Radames v “Disneyho muzikáli Aida”. Thomasova slovenská divadelná premiéra bola postava Džoko v muzikáli “Boyband” v Novej Scéne v Bratislave. Od októbra 2011 ho môžte obdivovať v muzikáli “Ôsmy Svetadiel” pod vedením Jána Ďurovčíka.

Multitalentovaný Thomas hral v holandských televíznych seriáloch a vo filmoch. Ako tanečník a choreograf sa predstavil v niekoľkých hudobných klipoch, na koncertných turné, na tanečných aj módnych šou a prezentáciách. Od roku 2002 do roku 2003 pôsobil ako frontman v tanečnom projekte “Silkstar”, kde mal možnosť spolupracovať s vydavateľstvom UNIVERSAL v Holandsku. Ako model predvádzal pre viaceré renomované svetové módne značky.

Thomas hrá na gitare, ale aj na klavír či bubny a sám si skladá piesne. V roku 2008 si založil vlastnú kapelu a hral v mnohých špičkových kluboch v Londýne.

Na aktuálnom debutovom albume pracoval so svetovým producentom “Joe Dworniakom” z “Riverfish Studios”. Známy producent má na konte spoluprácu s hviezdami ako Duran Duran, Paul McCartney či Frankie Goes to Hollywood. Na Slovensku Thomas na albume spolupracuje s “Creative Music House”. O jeho hudobné napredovanie sa v súčasnosti starajú slovenskí hudobníci Peter Graus, Tomáš Zubák, Maroš Kachút, Slávo Solovič a Palo Hubinák. Do povedomia slovenskej verejnosti sa Thomas dostal ako finalista “Česko Slovenskej SuperStar” z roku 2009. Práve táto súťaž mu dala príležitosť vytvoriť vlastnú hudbu a teraz aj celý album.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu