Hlavná stránka

>

Správy

>

Čo má sexi speváčka Glenda spoločné s Muse a Coldplay?

Čo má sexi speváčka Glenda spoločné s Muse a Coldplay?

05.08.2014 - 13:30 | redakcia

Kubánska speváčka a flautistka Glenda, ktorá už niekoľko rokov žije a pôsobí na Slovensku, berie prípravu svojho debutového albumu naozaj vážne. Počas júla sa namiesto dovolenky pri mori zdržiavala v Londýne, kde absolvovala hodiny spevu, aby si zlepšila angličtinu a zároveň sa ešte lepšie naučila narábať so svojím hlasom.


Jej učiteľkou bola skutočná majsterka svojho remesla - Mary Hammond. Špecializuje sa najmä na popové speváčky (chodila k nej napríklad Dido), no v minulosti "učila" aj Matta Bellamyho z Muse a Chrisa Martina z Coldplay.

"Nevedela som, čo mám od toho čakať, no po absolvovaní prvých lekcií musím skonštatovať, že mi pomohli viac, ako som si dokázala predstaviť. Dokonca až tak, že som sa rozhodla chodiť k Mary aj počas nasledujúcich mesiacov," uviedla sympatická Kubánka, ktorá si v Londýne u vokálnej trénerky "podávala kľučku" so svetoznámou Florence Welch z Florence and the Machine a nastupujúcou kanadskou hviezdou Kieszou. Spoznala sa tam aj s ďalšou ambicióznou speváčkou Jess Glynne, ktorú slovenskí fanúšikovia poznajú najmä zásluhou hosťovania v hite Rather Be od Clean Bandit

Glenda mala počas pobytu v Londýne šťastie na známe osobnosti aj mimo vokálnych lekcií. V populárnej londýnskej "raňajkárni" Breakfast Club stretla svojho obľúbeného herca Russella Branda, ktorý si s ňou ochotne spravil selfie. V štúdiách Strongroom, kde sa zdržiavala, zase stretla režiséra, hudobníka, producenta a herca Idrisa Elbu, známeho napríklad ako predstaviteľa Nelsona Mandelu z filmu Mandela: Long Walk to Freedom (2013). "Je fascinujúce vidieť, že človek ako Idris Elba na sebe naozaj tvrdo pracuje i po tom všetkom, čo dosiahol. Myslím, že práve to je dôvodom, prečo sú títo ľudia uspešní - nikdy sa neuspokoja s tým, čo dosiahli," dodala speváčka žijúca v Bratislave. 

Glenda s vokálnou trénerkou Mary Hammond Glenda na lekcii u uznávanej vokálnej trénerky Mary Hammond v Londýne

Album pripravuje v spolupráci s najlepšími

Lekcie spevu Glende pomôžu pri zvládnutí nových skladieb, ktoré pre ňu pripravuje renomovaný hollywoodsky skladateľ Alan Roy Scott. Ten má za sebou spolupráce so Céline Dion, Steviem Wonderom či Cyndi Lauper. Sympatická hudobníčka ho v júni niekoľko dní hostila aj na Slovensku, kam zavítal po dlhom čase. 19. júna videl Glendu aj na pódiu, keď fanúšikov prekvapila hosťovaním na koncerte britského hudobníka Jamieho Culluma v bratislavskom NTC (reportáž). Okrem Mary Hammond a Alana Roya Scotta pracuje Glenda na debutovej nahrávke s producentom a zvukovým inžinierom Dantonom Suppleom, ktorý si meno urobil ako producent albumu X&Y (2005) od Coldplay. 

V súčasnosti má 25-ročná hudobníčka z Havany hotovú asi polovicu albumu. Prvý singel s názvom In Search Of by mala predstaviť už o pár týždňov. K piesni vznikajú hneď dva videoklipy, ktoré sa nakrúcali na Slovensku i na Kube. "Povedali sme si, že toto leto musíme makať a zatiaľ sa toho držíme. Neustále pracujeme na nových skladbách, po hudobnej aj textovej stránke. Pracovať s profesionálmi s medzinárodnými skúsenosťami nie je pre začiatočníka ľahké, pretože ich nároky sú vysoké, no verím, že to bude stáť za to a na skladbách to bude počuť," dodala speváčka, ktorá má už za sebou koncerty na takých podujatiach ako Cherchez La Femme, BA City Beats alebo Uprising Reggae Festival.

Viac sa o Glende dozviete na oficiálnych stránkach www.iamglenda.com a www.facebook.com/GlendaWorld.

Glenda

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol Ján Papač z agentúry Kuul Fabrik.

Foto: Branislav Vincze (titulná fotka a 1. fotografie v článku), Martin Machaj (2. fotografia v článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti