Koncom novembra vydalo vydavateľstvo Opus album Zlatá brána dokorán vo fyzickej aj digitálnej podobe. V tej digitálnej sú nové hudobné podklady legendárnych skladieb dostupné aj v karaoke verzii. Dvojičky Daniela a Veronika Nízlové s uvedením albumu na trh zverejnili aj v poradí tretí videoklip z albumu k titulnej skladbe.

Relácia košického televízneho štúdia Zlatá brána sa vysielala od 70. rokov do roku 1997. Počas tohto obdobia v nej odznelo viacero skladieb, ktoré možno aj dnes považovať za notoricky známe.

Fenomén, ktorý zasiahol niekoľko generácií, sa teraz dočkal nového spracovania v podobe albumu Zlatá brána dokorán. Výber šestnástich skladieb v podaní dua TWiiNS mapuje celé obdobie vysielania televízneho programu a sú v ňom obsiahnuté skladby zo všetkých troch dekád.


"Od prvotnej myšlienky k realizácii projektu to bola pomerne dlhá cesta. Zoli Tóth, Jimi CimbalaĽubomír Mazák pripravovali nové moderné hudobné podklady v štúdiu Randal Group v Seredi a zároveň sme sa okrem nahrávania v štúdiu venovali aj príprave a nakrúcaniu videoklipov," povedali speváčky Daniela a Veronika Nízlové.

Zlatá brána dokorán je treťou skladbou z albumu, ktorá dostala aj svoju vizuálnu podobu. Pieseň napísali začiatkom 80. rokov Ivan Horváth a Peter Štefánik. Videoklip k novej verzii skladby sa nakrúcal v detskom kútiku v rakúskom Parndorfe.

"Priestor detského kútika nás úplne očaril a poskytol všetko, čo sme na nakrúcanie potrebovali. Nielen deti, ale aj my sme sa tam skutočne vybláznili. Vo videoklipe účinkujú známa vizážistka Lucia 'Lucid Style' Sládečková, jej dcéra Lydka, známe herečky a naše kamarátky Lucia a Petra Molnárové s detičkami," dodávajú TWiiNS.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Andrea Čurná. Text správy sme upravili.