Skupina No Name má prvý vinyl v histórii kapely. Výberová dvojplatňa nesie názov No Name The best of 25. Na vinyle je 23 piesní, nechýbajú hity Žily, Ty a tvoja sestra, Prvá, Čím to je až po Elity či Vianoce s Božidarou. Spevák a frontman kapely Igor Timko si kvôli novinke No Name zaželal pod stromček nový gramofón.


Skupina No Name má za sebou úspešný rok plný koncertovania. Obľúbení hudobníci odohrali nedávno v Zlíne adventný koncert, ktorý bol beznádejne vypredaný. A v sobotu vystúpili ako headlineri v Ostrave na akcii pre rádio Blaník pred 15 tisícovým publikom. Teraz si pre priaznivcov pripravili ďalšiu chuťovku – výberovú dvojplatňu.

"Skladby sme vyberali debatou medzi sebou, podľa toho, čo pre nás ktorá pieseň znamenala. Samozrejme sme zvážili aj odozvu u poslucháčov. Bestofka dokonale mapuje naše celé úspešné obdobie. Prvá pieseň výberovky je Ty a Tvoja sestra, ktorá nám vlastnou tvorbou definitívne otvorila dvere do slovenského éteru. Kvôli časovému limitu vinylu zostali mnohé piesne mimo výberu. Ale dohodli sme sa s vydavateľom na dvojalbume, takže zadanie určuje kapacitu. Je tam teda všetko podstatné od Sestry až po Vianoce s Božidarou," rekapituluje líder kapely Igor Timko. "No Name The best of 25 je pekná limitka a zberateľský kúsok," teší sa Igor Timko.


Vizuál dvojvinylu má na konte grafik Peter Brutovský, ktorý ho poňal dosť surealisticky. Na obale je mnoho inotajov a piktogramov, ktoré znázorňujú názvy jednotlivých hitov No Name. Bude si mať Igor Timko dvojplatňu na čom prehrať?

"Ako deti sme mali gramofón, ale teraz na Ježiška som si zaželal nový. Verím, že ho prinesie. Mám staré platne Rolling Stones, Elánu a mnohé ďalšie. Stále som to odkladal, takže naša výberovka je impulzom aj pre nás," s úsmevom hovorí Igor. No Name aktuálne pracujú na novom albume, rok 2023 bude pre kapelu ďalším rokom nových piesní. Fanúšikovia sa dokonca môžu tešiť na špeciálne turné.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili. Všetky informácie o skupine No Name nájdete na No-name.sk a Facebook.com/noname.sk/.

Súvisiaci interpreti: No Name