Hlavná stránka

>

Správy

>

Domáca scéna na Pohode: PPE, Fallgrapp, SĽUK aj Korben Dallas s orchestrom

Domáca scéna na Pohode: PPE, Fallgrapp, SĽUK aj Korben Dallas s orchestrom

06.05.2015 - 10:20 | redakcia

Aj tento rok bude zastúpenie domácich interpretov na najväčšom a v zahraničí najoceňovanejšom slovenskom festivale veľmi kvalitné a pestré. Organizátori však v týchto dňoch zverejnili aj zaujímavú nehudobnú novinku - ubytovanie v drevených chatkách.


V posledných týždňoch sa lineup festivalu doplnil o viacero kapiel prevažne z domácej hudobnej scény. Na Bažant Pohodu prídu osláviť okrúhle výročia, predstaviť nové albumy i netradičné projekty a spojenia. Po piatich rokoch na trenčianskom letisku zahrá a oslávi tu svoje 30. narodeniny kapela Bez ladu a skladu, ktorej lídrom je organizátor festivalu Michal Kaščák.

K narodeninovej párty sa pripoja aj "dvadsiatnici" Para a Puding pani Elvisovej. Ostrieľaní muzikanti sa predstavia aj v novších kapelách Kurkus a Zlokot. Chýbať nebudú ani talenty slovenskej elektronickej scény B-Complex, Purist a Jimmy Pé. Veľkú hip-hopovú šou zase ponúknu raper Vec a Škrupo, ktorí vystúpia aj so sprievodnou kapelou. 

Hneď dvakrát sa na festivale predstaví SĽUK. Spojením Ľudovej hudby SĽUKu s uznávanou etno-jazzovou formáciou Pacora Trio s multiinštrumentalistom Marekom Pastírikom vzniklo predstavenie Ornamenty (ešte pred letom ich môžete zažiť v Ateliéri Babylon na druhom vydaní akcie World Music from Slovakia). Deti sa zase v podaní SĽUKu môžu tešiť na muzikantskú veselohru Zvuky nie sú muky.

Návštevníkom festivalu zahrá aj najúspešnejšia kapela tohtoročných Radio_Head Awards (RHA) - Fallgrapp. Chýbať nebude ani ďalší niekoľkonásobný víťaz RHA Korben Dallas, ktorý si privedie posilu v podobe Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. To, že žánru reggae pristane aj slovenčina, predvedie Medial Banana. Skvelú loop show a dávku optimizmu zase prinesie mladý ruský umelec žijúci v Bratislave Gonsofus. Mladú indierockovú scénu zastúpia Elections in the Deaftown.

Drevené chatky aj odporúčania svetových médií

Organizátori popri rozširovaní lineupu pripravili pre návštevníkov podujatia aj doposiaľ najkomfortnejšie bývanie, aké kedy na festivale ponúkali. V spolupráci s mestom Trenčín pre návštevníkov pripravili a plne zariadili 40 drevených chatiek, ktoré sa však od pondelkového spustenia predaja v priebehu pár hodín vypredali.

Tak aspoň pre zaujímavosť si zhrňme o čo ide, keďže nič podobné žiadny festival široko-ďaleko ešte neponúkol. Tí, ktorí to stihli, budú mať počas celého trvania festivalu k dispozícii chatky o veľkosti 2,5x2m s veľkým oknom (bez výplne), so záclonami a dvoma miestami na spanie na matraci s rozmerom 140x200cm. Každá chatka je napojená na elektrickú sieť, má svetlo a elektrickú zástrčku. Chatky budú vybavené aj obliečkami, vankúšmi a prikrývkami. Okrem odolnosti voči prípadnej nepriazni počasia majú drevené domčeky aj bezpečnostnú výhodu - kľúč. Chatky budú umiestnené v dvoch vyhradených zónach, jedna v detskom parku pre rodičov s deťmi a jedna pri stanovom mestečku. Cena za chatku na 3 noci pre 2 osoby je (resp. bola) 199 €.

Skvelé medzinárodné renomé Pohody je dobre známym faktom a potvrdzuje ho aj niekoľko zoznamov s odporúčaniami na tohtoročné leto. Francúzsky portál Couvre-feu zaradil Bažant Pohodu medzi 10 festivalov, ktoré sa v lete oplatí navštíviť. Podľa autorov rebríčka je festival ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú vzrušenie či netradičný priestor, akým je letisko v Trenčíne. Počas troch dní ponúka skvelý mix hudby i rôznych druhov umení. Festival nechýbal ani v rebríčku portálu Venngage, ktorý ho zaradil medzi 25 festivalov sveta, ktoré treba určite vidieť než zomriete. Ešte koncom februára Pohodu na zoznam 12 festivalov, na ktoré by mali cestovatelia v roku 2015 upriamiť svoju pozornosť, zaradila aj najväčšia cestovateľská spoločnosť pre študentov a mladých ľudí STA Travel

Poslednou aktualitou je počet predaných lístkov na 19. ročník Pohody, ktorý už presiahol hranicu 10-tisíc.

Zoznam zatiaľ potvrdených účinkujúcich:
Björk, Manu Chao La Ventura, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent, Kaytranada, Young Fathers, CocoRosie, of Montreal, Eagles of Death Metal, Ibeyi, Beardyman, Irie Révoltés, Tom Vek, RL Grime, Tiken Jah Fakoly, Kate Tempest, Les Ambassadeurs, Bilderbuch, Omar Souleyman, Turbowolf, Kiasmos, Hybrid Minds, Kuenta i Tambu, Heymoonshaker, Bez ladu a skladu, Para, Puding pani Elvisovej, SĽUK, Charlotte OC, Acollective, Fat White Family, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Dÿse, Elektro Guzzi, Too Many Zooz, Darkstar, Dakh Daughters, PINS, Fufanu, Bo Ningen, Monikino Kino, Vlasta Popić, Erotic Market, OFF!, Koven, Repetitor, Fallgrapp, Vec & Škrupo and Band, Anton Maskeliade, Mourn, Pearls Negras. Ghostigital, Medial Banana, Korben Dallas Symphony, Lola Marsh, Tricot, Seward, Kurkus, B-Complex, Jimmy Pé, Zlokot, Purist, Gonsofus, Elections In The Deaftown.

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér festivalu Anton Repka. Viac na www.pohodafestival.skwww.facebook.com/pohoda.festival.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti