Hlavná stránka

>

Správy

>

Edo Klena vydal nový album Duša. Singlom Šípy pozýva na koncert v Stromoradí

Edo Klena vydal nový album Duša. Singlom Šípy pozýva na koncert v Stromoradí

Edo Klena a Klenoty, 2022
Zdroj: Zuzana Bargerová
05.05.2022 - 08:50 | redakcia

V týchto dňoch sa dostáva do distribúcie nový album prešovského hudobníka Eda Klenu. Novinka s názvom Duša vychádza pod značkou Hev-Het Tune obsahuje jedenásť autorských piesní prevažne v rockovom prevedení, ktoré obohatili siedmi hostia. K prvému singlu Šípy vznikol aj videoklip.Edo Klena novinku predstaví už túto sobotu 7. mája na jedinečnom koncerte v prešovskom klube Stromoradie. Okrem pesničkára sa predstaví celá kapela Klenoty aj všetci hostia, ktorí na albume účinkujú, čo vystúpeniu dodáva punc exkluzivity a je možné, že takto v kompletnej albumovej zostave sa už koncert Eda Klenu nebude opakovať.

Pesničkár s rockovým zvukom

"Album obsahuje minimum piesní, v ktorých hrám na akustickej gitare. Celá kapela má rockový zvuk, máme hostí, sú tam dychy, klávesy a je to pokračovanie albumy Vata, na ktorom sme nasadili určitý smer. Je poznať, že sa v kapele zmenil bubeník – Adam Kaščák. Na base hrá Jožko Marcin a gitarista Lukáš Valkučák. Som pesničkár, ale vždy som inklinoval k hraniu s kapelou, pretože som vo svojich piesňach počul rockový zvuk," reflektuje Klena novinku.

Po zvukovej stránke zmenil Edo Klena filozofiu a vyhol sa predošlému prístupu, kedy nahrávali pesničky s kapelou tak, ako ich aj hrali. "Vždy som si s odstupom času hovoril, že sme tam mohli nahrať viac muziky. Preto je teraz album aj o hosťoch, ktorí pesničkám dali plnší zvuk. Využili sme dychy, vokalistov, klávesy, vďaka tomu je to krajšie."


Hlavným autorom piesní a hudby je Edo Klena, ktorý jednotlivé skladby ďalej rozvíjal so svojimi spoluhráčmi. Nahrávali v štúdiu u Martina Migaša v Prešove, kam si pozvali siedmich hostí. S kapelou spolupracovali pesničkár Nany Hudák (spev), Andy Belej (klávesy), Tomáš Vojcovič (trúbka, krídlovka), Silvia Sokolová (spev), Peter Molitoris (akustická gitara, spev), Tomáš Straka (slam poetry) a Ján Višňovský (tenor saxofón).


Pieseň o slovách, ľuďoch a klamstvách

Skladba Šípy, ktorá je prvým singlom a ochutnávkou z albumu, vznikla ešte počas obdobia pandemických opatrení. "Je to všeobecná pieseň o slovách, zraňujúcich slovách a ľudoch, ktorí sú ovplyvnení a ľuďoch, ktorí ovplyvňujú. Vznikla počas korony, tam sa ukázalo, aké je to zlé, keď ťa ovplyvňujú idioti," dodáva na margo univerzálneho textu piesne Edo Klena.


Videoklip k singlu pripravil Vlado Šipoš. Práve jeho spracovanie klipu poukazuje na univerzálnosť Klenovho textu. "Mohol to uchopiť, ako chcel, nechal som to na ňom a je aj dobré, že to poňal takto aktuálne. Na celom albume sú skladby o ľudských problémoch. Kto ťa ovplyvňuje, čím ťa ovplyvňuje, prečo ľudia chcú veriť klamstvám a usvedčeným klamárom, podľa toho žijú a komplikujú si život, to je hlavný odkaz tejto piesne."


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Edo Kopček. Správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti