Hlavná stránka

>

Správy

>

Zvuk for Modra prinesie kvalitné slovenské mená aj zahraničných hostí

Zvuk for Modra prinesie kvalitné slovenské mená aj zahraničných hostí

06.07.2021 - 12:30 | redakcia

Koncom júla sa jedinečné modranské priestory už tretíkrát stanú dejiskom sympatického mestského hudobného festivalu Zvuk for Modra. Od piatka 23. do nedele 25. júla Nádvorie historickej radnice, sakrálne priestory Nemeckého evanjelického kostola a sympatického podniku Cuvée ožijú zvukmi jazzu, soulu a ďalších príbuzných žánrov.


V úvode festivalu Zvuk for Modra 2021 zahrá na Nádvorí lokálna kapela Headmovers. Nadžánrový hudobný projekt, ktorý v sebe spája prvky jazzu, funku, R&B a neo soulu. Organizátori festivalu prinášajú tento koncert v spolupráci s KC Modra. Program bude pokračovať v kostole s jedným z aktuálne najoceňovanejších poľských klaviristov. Paweł Kaczmarczyk vystúpi so svojím dychberúcim triom.


Na pôsobivú hudobnú cestu naprieč európskymi a exotickými krajinami vás zoberie trojica českých hudobníkov Tellemarkk, ktorú tvoria saxofonista a klarinetista Pavel Hrubý, hráč na tablá a perkusívne nástroje Tomáš Reindl a oceňovaná violončelistka a speváčka Dorota Barová (Tara Fuki, Aneta Langerová, Vertigo, Čankišou, Květy, Tugriki...).


O piatkovú afterparty sa na Nádvorí postará banskobystrická kapela Basostroj. Jej zakladateľ, basgitarista Martin Žiak, koncertoval s rôznymi zoskupeniami od popu cez blues až po drum&bass. Pestré hudobné vplyvy je cítiť aj v energickom mixe Basostroja.


Sobotné ráno počas obľúbených hudobných raňajok v Cuvée naplní hudbou trio mladých hudobníkov. Flautistka a speváčka Mária Reháková si pre tento koncert pozvala britského saxofonistu Sama Knighta a známeho slovenského klaviristu Tibora Felediho.

Zmesou jazzu, folku, reggae, vršovického popu i kapverdského indie so slovenským jazz manouche poteší domácich aj návštevníkov Modry talentovaná slovenská huslistka, speváčka a skladateľka Nina Rosa. Vystúpi v netradičnom zložení so svojou priateľkou, hudobníčkou, speváčkou a skladateľkou Ivanou Mer. Spoločne odohrajú aj niekoľko skladieb z Ivaninho nového albumu Earth. Dvojicu hudobníčok špeciálne pre tento koncert doplní známy český bubeník skladateľ a producent Pavel Fajt.


K vrcholom festivalu bude patriť sobotné vystúpenie jedného z najvýraznejších inštrumentalistov česko-slovenskej scény. Trio basgitaristu a kontrabasistu Roberta Balzara poteší aj najnáročnejších divákov.


Predstaví sa aj temperamentné košické zoskupenie Cha Bud!, ktoré v sobotu večer roztancuje Nádvorie radnice na vlnách
jazzu, groove, tanečného funku, ale aj drum&bassu či dubu.


Nedeľné festivalové ráno v Cuvée, bude patriť sólo vystúpeniu Ľuba Gašpara a jeho nekonvenčnému prístupu k hre na cimbal.


Vstupenky na festival Zvuk for Modra 2021 sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partnermi festivalu sú Mesto Modra, Hudobný fond, Hudobné centrum, Soza a Sociálny a kultúrny fond SOZA. Za podporu a spoluprácu organizátori ďaujú aj KC Modra a ECAV Modra.

Informácie a vizuály redakcii Hudba.sk poskytla organizátorka festivalu Saša Pastorková. Tlačovú správu sme upravili.Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti