Hlavná stránka

>

Správy

>

Odštartoval jubilejný 20. ročník festivalu Sziget

Odštartoval jubilejný 20. ročník festivalu Sziget

06.08.2012 - 08:33 | redakcia

V nedeľu napoludnie odštartoval Dňom maďarskej piesne jubilejný 20. ročník festivalu Sziget, ktorý sa od roku 1993 koná v maďarskej metropole Budapešť. Podujatie počas nasledujúceho týždňa ponúkne hviezdy ako Placebo, The Stone Roses, Korn, Snoop Dogg, LMFAO, The Roots alebo Leftfield.


Po dnešnom druhom zahrievacom dni, v rámci ktorého vystúpi aj slovenská speváčka Zuzana Smatanová, si v utorok prídu na svoje predovšetkým fanúšikovia metalu, ktorí sa dočkajú koncertov skupín Ignite, Moonspell, Hammerfall, Lacuna Coil a Dimmu Borgir.

Program sa naplno rozbehne v stredu 8. augusta, kedy na riečnom ostrove Óbudai vystúpia Placebo, Hurts, Glasvegas, Saint Etienne, Beatsteaks, Anna Calvi, Deus, Ministry, Dirtyphonics live, Netsky, Dubioza Kolektiv, Quimby, Los De Abajo alebo Steve Aoki.

Od štvrtka 9. augusta do nedele 12. augusta sa na Szigete predstavia okrem iných aj Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, Flying Lotus, Friendly Fires, Korn, Modeselektor, The Stone Roses, The Vaccines, The xx, Fink, Molotov, Noah & The Whale, The Pogues, The Horrors, Two Door Cinema Club, Amon Amarth, Fanfare Ciocarlia, Goran Bregovic Wedding And Funeral Band, Lamb, LMFAO, Magnetic Man, Mando Diao, Paolo Nutini, The Killers, The Subways, The Ting Tings, Snoop Dogg, Sum 41, Leftfield, SebastiAn, The Roots alebo Maximo Park.

Zo Slovenska sa tento rok na najväčšom maďarskom festivale predvedú aj The Global Optimistic + VJs Akasha, Joint Venture a Csukamajolaj. Pôvodne mali na podujatí vystúpiť aj The Paranoid, no po odrieknutí sponzora Czech pub stageu museli svoju účasť na festivale zrušiť.

Sziget festival vlani v súčte siedmich dní navštívilo 380-tisíc ľudí z desiatok krajín sveta. Pre návštevníkov Szigetu zo Slovenska je výhodou, že Budapešť je pomerne prístupná a to autom, vlakom i autobusom. Cesta z Bratislavy až k areálu Szigetu trvá autom dve hodiny, z Košíc sa dá do maďarskej metropoly dostať pohodlne za tri hodiny.

Zdroj: SITA
Foto: Matt Squire - Thestoneroses.org


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti