Fanúšikovia a fanúšičky zosnulého amerického hudobníka Kurta Cobaina sa môžu tešiť na novú knihu o lídrovi kapely Nirvana. Jej autorom je Danny Goldberg, ktorý bol manažérom skupiny v rokoch 1990 až 1994.

Novinka s názvom Serving The Servant: Remembering Kurt Cobain ponúkne rozhovory s vdovou po muzikantovi Courtney Love, basgitaristom formácie Kristom Novoselicom a ďalšími. Autor sa podelí aj o vlastné spomienky na legendárneho speváka. Publikácia sa dostane na trh 2. apríla.

"Začal som s Kurtom spolupracovať rok pred nahrávaním albumu Nevermind a zostali sme si blízki až do posledných dní jeho života," povedal vlani Danny Goldberg, ktorý pracoval napríklad aj pre Led Zeppelin.


Kurt Cobain sa preslávil ako spevák a gitarista kapely Nirvana, ktorá vznikla v roku 1987 a debutovala albumom Bleach (1989). Najslávnejšiu zostavu kapely tvorili s Cobainom spomínaný basgitarista Krist Novoselic a bubeník David Grohl, ktorý s formáciou nahral aj legendárny album Nevermind (1991). Štúdiovka zosadila z prvej priečky rebríčka Billboard 200 album Michaela Jacksona s názvom Dangerous (1991) a pochádzajú z nej hity ako Smells Like Teen Spirit, Come As You Are, Lithium, In Bloom či Polly.

Nirvana má na konte tiež nahrávky ako In Utero (1993) či MTV Unplugged in New York (1994). V roku 2014 ju uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Kurt Cobain zomrel 5. apríla 1994 vo veku 27 rokov. Podľa oficiálnej verzie sa vo svojom dome v Seattli zastrelil guľovnicou.


Zdroj: SITA (nme.com)
Foto: AP Photo

Súvisiaci interpreti: Nirvana