Hlavná stránka

>

Správy

>

Kľud, pohoda, žiaden stres. Pozrite si nový letný klip od The Miženko Brothers

Kľud, pohoda, žiaden stres. Pozrite si nový letný klip od The Miženko Brothers

07.07.2020 - 10:00 | redakcia

Matúš, Ján a Jakub. To sú mená troch bratov, ktorí stoja za projektom The Miženko Brothers. Dvaja z nich pôsobia aj v známej slovenskej formácií Smola a Hrušky. Vo svojej tvorbe bratia Miženkovci prezentujú svoj pohľad na svet a rôzne situácie inšpirované životom, pričom hudobne miešajú žánre ako rap, punk či ska.


Po predchádzajúcich singloch Je čas na zmenu, Murena, Ľud!a a Moja vec (feat. Boms) aktuálne predstavujú svoj piaty počin, ktorý nesie názov TMB. "Touto skladbou sme sa chceli ľuďom pripomenúť a ukázať, že sme stále tu a máme im čo ponúknuť. Nápad vznikol u Jana doma a následne sme ho spolu dokončovali v domácom popradskom štúdiu Tatraground Records pod vedením šikovného dídžeja a producenta Kečeho. Gitaru nahral Martin Pižem, ktorý začal hrať u nás v Hruškách. Zároveň ide o prvý song, v ktorom má i náš najmladší člen Jakub sólový vstup," vysvetľuje Matúš Miženko. 

V refréne chytľavej novinky z autorskej dielne The Miženko Brothers zaznievajú slová "Kľud, pohoda, žiaden stres", ktoré vystihujú ich pozitívny prístup k životu. Zároveň v piesni približujú svoje bratské vzťahy, súdržnosť a vzájomnú podporu. Nechýba im však ani dávka humoru a nadhľadu, ktorý spolu s dobrou náladou šíria aj vo videoklipe. Ten je natočený vo veľkom štýle s autami, kožuchmi či lietadlom, zároveň však prezentuje rodisko chalanov Poprad a rôzne obľúbené miesta v jeho okolí. Je to teda jedna veľká jazda s kulisou Vysokých Tatier. Ako dodáva Ján Miženko, novinkou v prvom rade chceli spravili radosť sami sebe.


Nakrúcanie videoklipu prebiehalo v Poprade a v okolí Veľkej Lomnice, na letisku Mlynica, či na dráhe Motocross club Poprad-Tatry pri Matejovciach. "Na vzniku klipu sa podieľali šikovní chalani z Lexis Production. Kameru a strih mali na starosti Majo Puzder a Martin Krolák. Nápad na klip vznikol v ich hlavách, keď zistili, čo všetko sme im schopní s naším dlhoročným partnerom Good Vibes pozháňať do záberov," prezrádzajú bratia.

"Hangár, lietadlo a Mercedes nám poskytli chlapi z Ľubík AirPort Mlynica, pristávaciu dráhu s krásnym výhľadom na Tatry zas Tatramat. Chevrolet Camaro sme zohnali od nášho uja Jančiho Vojčíka a Jeep nám zapožičal bubeník z kapely Smola a Hrušky Pišta Ondáš. Babety poskytli Martin Deško a Ladislav Gánovský, ktorý sa podobným prerábkam venuje pod značkou Babča Design Garage. Catering a fajnový obedík nám prichystali firmy Lunys a Fajn Express Food Poprad. Týmto všetkým by sme chceli poďakovať za možnosť natočiť klip, na ktorom sme si dali doposiaľ záležať asi najviac. Ľudí, ktorým by sme tu mohli ďakovať, je samozrejme viac, ale to by už bolo na dlhšie čítaníčko. Určite ich však nájdete pod popisom videa na Youtube hneď po tom, čo tam zanecháte odber a like," dodáva Ján Miženko.

Viac informácií o The Miženko Brothers nájdete na facebooku, instagrame a youtube.  

Redakciu Hudba.sk za kapelu The Miženko Brothers informoval Lukáš Arpáš (PartyPortal.sk). Tlačovú správu sme upravili. Skupinu môžete sledovať na Facebooku aj instagrame.

Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti