Hlavná stránka

>

Správy

>

Nela Pocisková prichádza s emotívnou novinkou Bez teba. Pozrite si video zo štúdia

Nela Pocisková prichádza s emotívnou novinkou Bez teba. Pozrite si video zo štúdia

07.09.2020 - 15:30 | redakcia

Speváčka Nela Pocisková sa po materskej dovolenke vracia na hudobnú scénu. S novým autorsko-produkčným tímom pracuje na nových skladbách a pomaly spoločne budujú nový repertoár. V pláne je postupne vytvoriť piesne na nový album a novinky v dohľadnej dobe prezentovať aj na živo.


"Vzniklo to celé veľmi nenútene. Ja som vždy chcela robiť vlastnú tvorbu, teda skladby, ktoré niekto napíše priamo pre mňa, jednoducho po sebe niečo zanechať. Ůplne náhodou som raz stretla Sama Hošeka, ktorý ma spojil s producentom Andrejom Hruškom. Andrej už ako keby na to čakal a naša nová spolupráca sa zrazu rýchlo rozbehla. Som im veľmi vďačná, že ma takto pozitívne nakopli," povedala o začiatkoch svojho návratu Nela Pocisková.

Prvou skladbou, ktorá vznikla v tomto spojení je pieseň Bez teba. Silnú, emotívnu a pre slovenský pop nie veľmi zvyčajnú skladbu napísala a otextovala Zuzana Mikulcová. "Keď som ju prvýkrát počula, hneď som vedela, ako chcem aby to vyzeralo. Jednoduchý aranž, len s klavírom a sláčikmi. A rozhodla som sa, že to nahráme celé naraz a naživo, bez akýchkoľvek úprav. Tak vznikla naša prvá spoločná pesnička a myslím si, že práve živá nahrávka dokonale podporila jej silnú emóciu," povedala o vzniku novinky speváčka.


Skladbu Bez teba nahrali: Andrej Hruška - gitara, produkcia, mix, Miroslav Chyška – mastering, Roland Kánik – klavír, Michal Šelep – basa, Milan Adamec - husle, orchestrácia, Adriana Duliaková – husle, Lujza Ďurišová – violončelo, Juraj Madari – viola. Atmosféru nahrávky umocňuje aj v štúdiu naživo nasnímaný videoklip, ktorý pod vedením art directora Samuela Hošeka nakrútili Dominik Jasovský a Roman Stráňai.

Nový autorsko-produkčný tím už s Nelou intenzívne pracuje na nových nahrávkach, ktoré sa budú objavovať postupne. "Som veľmi rada, že môžem pracovať na nových nahrávkach. Ide nám to veľmi dobre a už teraz sa teším na to, ako ich spoločne s mojou novou kapelou, hneď keď to bude možné, budeme hrávať naživo," dodala na záver Nela Pocisková.

Infomrácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Rado Mešša z agentúry Pro:messa.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti