Hviezdni spolupracovníci a zvuk na svetovej úrovni. To je nový album slovenskej R&B divy Anity Soul s názvom Balans. V poradí tretí album speváčky a skladateľky obsahuje 17 autorských skladieb vrátane množstva spoluprác. Fanúšikovia sa môžu tešiť na duety s Rytmusom, Kalim, Igorom Kmeťom či so speváčkami Tinou a Monikou Bagárovou.

"Pre mňa je dôležitá rovnováha. Snažím sa udržať si správny balans, aby som dokázala skĺbiť všetko, čo robím, čo prežívam a čo na mňa pôsobí," hovorí Anita Soul na margo názvu albumu Balans. "Každý by sme si mali nájsť spôsob, akým vieme uvoľniť svoju myseľ a nájsť si príjemný čas pre seba. Dovoľte vašej mysli zablúdiť k všetkému krásnemu, čo sa na svete nachádza. Uvedomujem si, že nič nie je samozrejmosť a som vďačná za to, ako som požehnaná. Snažím sa udržať si balans a ísť si za svojimi cieľmi, zároveň mať na prvej priečke moju rodinu a môjho syna. Sloboda sa začína tam, kde sa končí strach z kohokoľvek a čohokoľvek," vyznala sa speváčka a autorka.

Polovicu skladieb z nového albumu produkoval jeden z najvýraznejších slovenských klaviristov a producentov svojej generácie Eugen Vizváry. Ostatné skladby mali pod palcom producenti H0wdy (Dávid Hodek), Richard Csino, Dar'rell Banks a ďalší. O mix a mastering albumu sa postaral Maiky Beatz. Spolupracovala tiež s viacerými špičkovými umelcami, ktorí prijali pozvanie na featuringy. 

"Ľudí, ktorých som oslovila, si vážim, páčia sa mi ako umelci, páči sa mi to, čo robia a ako to robia. Lebo každý jeden, ktorý je na albume, to robí zo srdca a s láskou a žije hudbou. Mám rada talentovaných ľudí a ešte radšej s nimi niečo tvorím. Duet mám s Rytmusom, s ktorým spolupracujeme už veľa rokov a je to podľa mňa top raper a interpret. Zároveň mu nechýba pokora a ide po hudbe, a to je práve to, čo mi je na ňom blízke. Veľmi sa teším z našej skladby Groove, ku ktorej sme nakrútili aj cool videoklip," vyzdvihuje Anita spoluprácu s Rytmusom, ktorá vyšla 20. augusta. Dva týždne pred prekvapivou hosťovačkou v novom singli Mira Jaroša tak raper ukázal ďalšiu zo svojich polôh, tentokrát v neo soulovom šate.

Anita dlho túžila po spolupráci so speváčkou Tinou, no aj keď sa poznajú dlhé roky, nikdy sa to nepodarilo. Až doteraz. "Spievali sme obe na koncerte Dary Rolins v O2 Arene a keď sme vchádzali do šatne, na dverách boli naše mená. A zistili sme, že Tina je odzadu Anit! Vtedy sme si povedali, že je asi správny čas niečo spolu už konečne nahrať. Tak som nám nechala napísať skladbu na mieru od top producenta a bubeníka Dávida 'H0wdy' Hodeka. A do tejto skladby som si pozvala ešte jednu nádhernú hostku, moju kamarátku a kolegyňu, s ktorou máme kopec spoločných spomienok a zážitkov – Moniku Bagárovú. Od začiatku som mala jasný názov Mamacita, ktorý nás dosť vystihuje," teší sa Anita.

Anita Soul si na spoluprácu prizvala aj zástupkyňu mladšej generácie R&B speváčok Laris Diam, s ktorou naspievala duet Dovoľ mi byť ženou. Laris, ktorá je sestrou producenta Maiky Beatza, spolupracovala ako vokalistka na viacerých skladbách na albume.

"Mne veľmi blízky je talentovaný hudobník Stevie, ktorý patrí do mladej generácie. Máme spolu skladbu Time, ktorej autorom je Stevie. Na albume nemôže chýbať ani kamarát Igor Kmeťo, s ktorým sme od skladby Ona má štýl nespolupracovali. K piesni s Igorom nám napísal text šikovný umelec Adiss. Som veľmi rada, že prijal pozvanie aj Kali. Páči sa mi ako interpret, aj ako super človek. Vyžaruje z neho úplná pohodička a presne taká je aj naša spoločná skladba Nepozerám S5," uzatvára Anita Soul.

Tridsaťosemročná speváčka je doma v žánroch jazz, soul a predovšetkým R&B, na konte má tri albumy, množstvo singlov a zahraničných spoluprác. Okrem iných spolupracovala s nositeľom Grammy Robertom Glasperom, s Oskarom Rózsom, Martinom Valihorom, Majkom Spiritom, Chrisom Daveom či Poogie Bellom. V roku 2022 hosťovala aj na albume Saturnus Eugena Vizváryho, kde si zaspievala spolu so svetovou hviezdou z USA Doobie Powellom v skladbe s názvom So Fine

S novým albumom Balans plánuje Anita Soul vyraziť aj na turné. Nahrávku, ktorá oficiálne vyjde 17. septembra, si môžete kúpiť v predpredaji na stránke Ruka Hore.

Vypočujte si aj ďalšie doposiaľ zverejnené skladby z albumu Balans:

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Správu sme upravili. Novinky speváčky môžete sledovať na jej stránkach na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Súvisiaci interpreti: Anita Soul