Festival Harley Days po oznámení koncertu Megadeth, ktorý vyvolal vlnu nadšenia po celom Slovensku, posilňuje svoj program o ďalšie mená. Druhým zahraničným hosťom, ktorý si už dávno podmanil kontinentálnu Európu, je nórska úderka The Carburetors a domácu scénu budú reprezentovať power metaloví Signum Regis.

Harley Days označujú organizátori za víkend plný pohody a jazdenia na ikonických harleyoch, no súčasťou festivalu bude aj veľká a poriadne hlasná oslava rockovej a metalovej hudby, ktorá k motorkám neodmysliteľne patrí. "Večerný program má byť párty pre motorkárov, metalistov aj rockerov. Na svete existuje množstvo kvalitných kapiel, dokonca sme objavili také, ktoré vieme, že pozveme o rok. The Carburetors a Signum Regis boli naša prvá voľba a sme radi, že prijali naše pozvanie, pretože to chceme mať pestré. Ak ste ich ešte nepočuli, nevadí," pozýva na podujatie Edo Kopček z Harley-Davidson Prešov.

Prečítajte si: Megadeth mieri na Slovensko! V lete vystúpi na Harley Days v Prešove

Vstupenky:  Predpredaj.sk

The Carburetors si už svojou debutovou nahrávkou Pain Is Temporary, Glory is Forever (2004) získali veľký ohlas nielen doma v Škandinávii, ale v celej kontinentálnej Európe. Chytľavý mix rock'n'rollu, heavy metalu a hard rocku zafungoval takým spôsobom, že istý nórsky novinár o ich hudbe napísal, že je zmesou Chucka Berryho a Motörhead, ktorú niekto polial poriadnou dávkou benzínu a zapálil.

Odvtedy vydali ešte albumy Live Enough To Raise The Dead (2006), Rock'n'Roll Forever (2008, novšia verzia 2010) a najnovší, kritikmi vysoko hodnotený Laughing in the Face of Death z roku 2015. "Stále sme mali pocit, že neprenášame energiu našich živých vystúpení 1:1 na štúdiové nahrávky a že môžeme znieť ešte silnejšie. Zvuk bol vždy super, ale chýbalo to jedno malé extra. A tak sme spravili jednoduchý ťah. Všetko sme nahrali spoločne naživo a zrazu to tam bolo," spomína na vznik novinky spevák kapely Eddie Guz. Kapela po vydaní albumu opäť jazdí po Európe, bez problémov zvláda kluby ako aj veľké open air pódiá a do Prešova sa v júli presunie z nemeckého Frankfurtu.


Metalista sa vracia domov vďaka Martinovi Husovskému

Keď človek organizuje podujatie a poctivo hľadá, nájde skryté poklady. Presne takto sa dostala do hlavného programu Harley Days skupina Signum Regis. Jej spevák a líder, Prešovčan Marián Petranin pôsobil na metalovej scéne už od deväťdesiatych rokov. Po čase odišiel do zahraničia a nemal šancu vystupovať naživo nielen vo svojom rodnom meste ani na Slovensku. Dnes jeho kapelu Signum Regis zastupuje zahraničná agentúra.

Organizátorom ho odporučil Martin Husovský z Komajoty, s ktorým sa poznajú od základnej školy. Slovo dalo slovo a Marián Petranin, ktorý roky žije v bulharskom meste Sofia, zavíta na jeden víkend so svojou v zahraničí úspešnou kapelou do rodného mesta. "Hrali sme pred Powerwolf, Helloween či Refuge, ale Megadeth je skrátka iná liga. Je to pre nás obrovská pocta a možno aj zadosťučinenie za našu dlhoročnú snahu. Megadeth je veľká kapela. Sám som ich fanúšik a videl som ich niekoľkokrát naživo, ale hrať pred nimi v mojom rodnom meste je viac než splneným snom," priznáva Petranin.

Signum Regis je momentálne na turné po Holandsku a Nemecku, kde piluje svoj aktuálny koncertný program založený na najnovšej nahrávke The Chapter IV: The Reckoning. Pre návštevníkov prešovského koncertu má skupina pripravený špeciálny power metalový koktejl. "Momentálne vnímame intenzívne reakcie našich fanúšikov na zahraničnom turné, ale Prešov bude špecifický. Doposiaľ sme vydali päť albumov a doma z nich odohráme naše najväčšie pecky. Tešte sa na hustú dávku power metalu," pozýva spevák na večerný program Harley Days.


Festival Harley Days sa uskutoční 16. a 17. júla v Prešove. Pripravený je bohatý program zdarma pre návštevníkov počas oboch dní pred Tatran Handball Arenou (Mestská športová hala), ktorý organizátori predstavia v apríli.

Priamo v hale sa v prvý deň podujatia uskutoční hlavný večerný program so skupinami Signum Regis, The Carburetors a Megadeth. Lístky sú už v predaji v sieti Predpredaj.skPre viac informácií sledujte facebookové profily organizátorov z Harley-Davidson Prešov, LR Media a ProMusic.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Edo Kopček, marketingový manažér Harley-Davidson Prešov.