Karpina, Konflikt, Rozpor, Čad, Hospital Bukra, Načo názov a ďalšie štyri desiatky hudobných skupín vystúpia na benefičnom festivale Punkáči deťom v Opatovciach pri Trenčíne. Výťažok z podujatia, ktoré sa uskutoční prvý septembrový týždeň poputuje nadácii Pomoc deťom v ohrození.

V poradí už šiesty ročník festivalu Punkáči deťom sa uskutoční na novom mieste. Z Piešťan sa po štyroch rokoch presťahuje do areálu rybníkov v Opatovciach pri Trenčíne. Od 1. do 4. septembra podporí detskú charitu svojou účasťou takmer päťdesiat účinkujúcich a to bez nároku na honorár.

"Zmena je život. Opatovce nám vyšli v ústrety. Areál rybníkov je na hudobný festival ako stvorený," hovorí organizátor podujatia Andrej Siget. Areál pri rybníkoch ponúka divákom rozľahlú plochu na stanovanie i parkovanie. O občerstvenie i zázemie v podobe sociálnych zariadení má byť podľa organizátora postarané na zodpovedajúcej úrovni. "Výťažok festivalu Punkáči deťom podporí nadáciu Pomoc deťom v ohrození. Robia záslužnú činnosť, a práve preto som rád, že účinkujúci vystúpia iba za cestovné náklady a bez nároku na honorár," dodal organizátor.

Okrem obľúbených slovenských punkových kapiel ako Karpina, Konflikt, Rozpor, Čad, Hospital Bukra, Načo názov, Sitňan, alebo Punk Floid vystúpia na festivale aj účinkujúci z Česka, Rakúska a Kanady. "Šiesty ročník ponúka to najlepšie z domácej a českej punkovej scény. Tešia nás aj účinkujúci zo zahraničia," uviedol Andrej Siget. Podľa jeho slov môže festival Punkáči deťom patriť k jednému z vrcholov slovenského festivalového leta.

Diváci budú môcť okrem priestoru na stanovanie a parkovanie využiť aj kyvadlovú dopravu zo železničnej stanice v Trenčíne do areálu festivalu a nazad. Trojdňová permanentka stojí v predpredaji od 20 eur, na mieste bude stáť o 8 eur viac. Dostupné sú aj vstupenky na sobotu a zľavy pre ZŤP.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol organizátor podujatia Andrej Siget.

Súvisiaci interpreti: Karpina