Hlavná stránka

>

Správy

>

Český pesničkár Michal Horák vydáva Michalbum a videoklip Plány jdou

Český pesničkár Michal Horák vydáva Michalbum a videoklip Plány jdou

08.09.2021 - 09:00 | redakcia

Sú to už takmer dva roky, odkedy český pesničkár Michal Horák debutoval albumom Michalovo cédéčko. Za ten čas hravo potvrdil to, čo jeho debut naznačil – že má nespochybniteľný talent a patrí medzi najvýraznejšie tváre novej generácie pesničkárov popri menách ako Pokáč či Voxel. Teraz prichádza čas na jeho druhý album, pomenovaný typicky "horákovsky" Michalbum.


Novinka vyjde v Supraphone 24. septembra, nadviaže na ňu októbrové turné so sedemnástimi zastávkami. Novinku predznamenáva pilotný singel a videoklip Plány jdou, vďaka ktorému si Michal Horák pripísal na konto nečakanú spoluprácu.

"Nedávno ma oslovil zbor zo Základnej školy v Říčanoch, či by som im pokrstil CD, ktoré nahrali distančne počas lockdownu. Zaujalo ma to. Keď som potom zistil, aký je zbor šikovný, neváhal som a zase som si skúsil niečo pre detské osadenstvo napísať. Zároveň som presedel x hodín v štúdiu s producentom a kamarátom Filipom Vlčkom, s ktorým sme dali pesničke tú správnu podobu. No a klipu sa opäť ujal Martin Hammerschlag, známa firma, ktorá mi robila takmer všetky klipy. Bolo to náročné, ale mám dojem, že sa nám podarilo niečo neobvyklé a mám z toho radosť," komentuje hudobník pieseň a klip, ktorý má podľa prvých reakcií nemalý potenciál nadviazať na predchádzajúce videá, s ktorými pravidelne bodoval v trendoch Youtube a nazbieral stovky tisíc zhliadnutí.


Samotný album, na ktorom fanúšikovia nájdu okrem iného i nejednu z piesní, ktorými bavil seba i priaznivcov počas lockdownu (napr. Rande, Asociální duet feat. Berenika Suchánková či Prsa feat. Pavel Čadek), je pre Horáka charakteristickou kombináciou veselých melódií, nákazlivej energie,  bezstarostnosti i umu glosovať každodennosť s vtipným nadhľadom.

"Od môjho prvého albumu rozhodne vnímam rozdiel vo väčšej súdržnosti pesničiek. Hoci opäť lietam zo štýlu do štýlu, pesničky na novinke väčšinou nie sú staršie než dva roky a sú teda viac odrazom toho, ako píšem a uvažujem teraz. Celkovo som si skrátka tento album urobil viac tak, ako sa mi páči, a musím povedať, že som maximálne spokojný, čo sa mi stáva málokedy," hovorí o svojej albumovej dvojke spevák, skladateľ a multiinštrumentalista, ktorý popri hudbe stíha i vysokoškolské štúdium pedagogiky. 


Podobne ako v prípade debutu Michalovo cédéčko i Michalbum vznikal s účasťou množstva zaujímavých hostí. Okrem tých vyššie spomínaných netreba zabudnúť na Terezu Balonovú (V toleranci), Vendulu Příhodovú (Dobré ráno, slečno) a samozrejme tiež Michalovho verného koncertného súputníka, huslistu Adama Černíka. Aj oni majú svoj podiel na celkovej pestrosti albumu, ktorú vyzdvihuje i sám Horák: "Som pyšný predovšetkým na hudobnú rozličnosť pesničiek, ktorú sme s geniálnymi muzikantmi v mojom okolí zapríčinili. Keď si Michalbum pustím, mám pocit, ako keď si na Spotify kliknem na 'Daily mix' všetkého, čo počúvam – dá sa tam počuť klasický akustický folk, country, jazz, swing, pop či cimbálovú muziku. A tak to mám skrátka rád. Myslím, že ten album nenudí."

Talentovaný hudobník chce svoje slová dokázať aj na pripravovanom Michalbum Tour 2021, ktoré odštartuje 6. októbra. Medzi jeho zastávkami nebude chýbať Horákov domovský Hradec Králové, kde si naplánoval 14. a 15. októbra tzv. "dvoják", a pražský Palác Akropolis, kde Michalbum 17. októbra slávnostne pokrstí spoločne s množstvom zaujímavých hostí (o.i. Pokáč, Voxel, Pavel Čadek, Berenika Suchánková, Tereza Balonová, zbor ZŠ Říčany alebo raper Pavouk). 


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za vydavateľstvo Supraphon poskytla PR manažérka Adriána Čahojová. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnom webe hudobníka www.michalhorak.eu.

Foto: Lusiet Levá


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti