Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Ladies & Genitals uvádzajú debutové tri bodky novým singlom s Laskym

VIDEO: Ladies & Genitals uvádzajú debutové tri bodky novým singlom s Laskym

08.10.2021 - 09:30 | redakcia

Skupina Ladies & Genitals z Michaloviec vznikla v roku 2016 a odvtedy stihla so svojou hudbou niekoľkokrát precestovať celé Slovensko, odohrať koncert vo francúzskom meste Cognac a v pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad získať druhé miesto. V týchto dňoch vydáva debutový album, ktorý pomenovala netradične . . . (tri bodky).


"Netreba za tým hľadať nič konkrétne. Radi sa vyjadrujeme v inotajoch. Hlavnou myšlienkou je to, že bolo už veľa albumov pomenovaných podľa skladby, ktorá sa na albume nachádzala. My sme si vymysleli tie tri bodky preto, aby si každý mohol album nazvať sám podľa toho, ako sa mu páči, či čím ho osloví," vysvetlil názov albumu bubeník Milan Hredzák.

"Päť rokov je na prvý album možno trošku dlhšia doba, ale keďže sme všetci plne pracovne alebo študijne vyťažení, nie je to až tak prekvapujúce. Radi si dávame záležať na tom, čo vypustíme do sveta a chceli sme, aby všetko bolo 'tip-top'. Sme radi, že sme to vôbec dokončili, lebo často bol problém, aby sme sa všetci štyria spolu s naším zvukovým majstrom Sergejom stretli naraz všetci na jednom mieste," dodáva Hredzák. Okrem neho sú členmi skupiny Jordán Dorič (gitara, spev), Michal Rybnický (gitara, spev) a Samuel Perunko

Na albume je desať pôvodných autorských skladieb, ktoré sa postupne nahrávali v priebehu minulých rokov. Počas nahrávania spolupracovali s rôznymi hosťami z prostredia slovenskej hudobnej scény. Na výsledku sa spolu s členmi Ladies & Genitals podieľali aj Mário "Gapa" Garbera (IMT Smile), Pavol Jeňo (IMT Smile), Tomáš "Lasky" Šedivý (Para) a ďalší. Práve s Laskym kapela nahrala skladbu, ktorú tento týždeň predstavila spolu s animovaným videoklipom.

"Chalani ma s ponukou na spoluprácu v pesničke Mimozemšťan oslovili po spoločnom koncerte v prešovskom klube Stromoradie, kde nám v roku 2019 hrali ako predkapela. Poslali mi demo a ja som asi o dva týždne prišiel za nimi na východ, kde sme to v štúdiu za jeden večer všetko nahrali. Som veľmi rád, že som im ich nové CD mohol aj pokrstiť," povedal o spolupráci Lasky. Krst sa konal v štúdiu AirPop v Michalovciach.


"S prvou myšlienkou na klip k skladbe Mimozemšťan prišiel náš basgitarista Samo, ktorý oslovil kamoša z VŠMU Juraja Muchu, s ktorým sa zhodli, že by k tomu celkom sedel animovaný klip a že by sa ho pokúsil nejak dať dokopy. Finálny výsledok je podľa nás výborný a teší nás, že sme jedna z mála kapiel, ktorá má takýto videoklip," povedal o vzniku nového klipu Milan Hredzák.

Po vydaní albumu mali Ladies & Genitals naplánované koncertné turné, na ktorom chceli skladby z neho predstaviť naživo. "Bohužiaľ je situácia taká, aká je, a hrá sa menej. Sme radi, že sme stihli urobiť aspoň krst CD. Veríme, že keď sa situácia zlepší, budeme môcť hrať zas naplno. Už máme rozpracovaných aj niekoľko letných festivalov na budúci rok, tak dúfame," dodáva Hredzák o plánoch skupiny.

Kým sa situácia s koncertovaním vyjasní, pripravuje Ladies & Genitals ďalší singel a videoklip k skladbe V každom počasí, ktorý sa nakrúcal na krste CD. "Ak to situácia dovolí, tak by sme 26. decembra veľmi radi odohrali náš tradičný a veľmi obľúbený Štefanský koncert v Michalovciach, ktorý sa minulý rok nemohol uskutočniť. Prípravy už začali a veríme, že to tento rok už vyjde," dodal na záver Milan Hredzák.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Novinky kapely môžete sledovať na jej oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti