Hlavná stránka

>

Správy

>

Lenka Filipová a Lenny nahrali rodinný duet. Pozrite si videoklip Samotní nejsme nic

Lenka Filipová a Lenny nahrali rodinný duet. Pozrite si videoklip Samotní nejsme nic

09.01.2021 - 11:00 | redakcia

Autori seriálu Kukačky oslovili Lenku Filipovú a jej dcéru Lenny, aby naspievali pieseň s témou rodičovstva. Vznikla tak skladba Samotní nejsme nic, ktorú zložil David Solař. Ten ju ju spoluprodukoval s Marcusom Tranom, text napísala Ester Brožová. Videoklip režíroval Marek Jarkovský, ktorý do nej zakomponoval aj rodinné zábery z detstva, vďaka čomu klip získal rodinnú atmosféru.


Pieseň Samotní nejsme nic je po troch rokoch novou skladbou, ktorú Lenka Filipová posiela do sveta. Naviac ako duet, a ešte k tomu výnimočne so svojou dcérou Lenny. Tá Lenku doprevádza na piane a prekvapivo vymenila angličtinu za češtinu. "Pesnička v češtine a s mojou mamkou boli asi dve najčastejšie kladené otázky, s ktorými som sa v posledných rokoch stretávala. Som preto rada, že poslucháčom môžeme ponúknuť niečo nové, čo spĺňa oboje," dodáva s úsmevom Lenny.


Klip ku skladbe vznikol v decembri pod vedením Marka Jarkovského, ktorý naozaj vkusne prepojil zábery zo seriálu, s osobným archívom speváčok. Natáčalo sa v štúdiu producenta Davida Solařa. Pieseň spoluprodukoval spoločne s Marcusom Tranom. "Vďaka deju seriálu dostáva pesnička v očiach divákov ďaleko hlbší rozmer, a to u nás hralo podstatnú rolu, keď sme sa pre túto spoluprácu rozhodovali. Aj preto bolo pre nás dôležité ukázať kúsky seriálu i v klipe," zaznelo od Lenky Filipovej. Rodinnú atmosféru videoklipu tak umocňujú jedinečné zábery z video archívu Lenky Filipovej a Lenny.

"Tento singel určite nie je našou prvou ani poslednou spoluprácou, ale myslíme, že názorne ukazuje, že na veci musí byť ten správny čas," zhodujú Lenny s Lenkou. Príjemnú rodinnú atmosféru ponúka aj samotný seriál. Prvý diel uviedla Česká televízia v piatok 8. januára. Za projektom stojí scenárista Jan Coufal a producenti Filip Bobiňski a Petr Šizling. Réžisérom je Biser Arichtev.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti