V decembri 1977 sa dala dokopy pôvodná zostava Collegium Musicum v obsadení Marián Varga, Fedor Frešo, Dušan Hájek spolu s novými postavami, spevákom Ľudovítom Noskom a gitaristom Karlom Witzom. A práve v tejto zostave nahrali album Continuo. Je tretí štúdiový a spolu s koncertnými titulmi celkovo piaty album tejto slovenskej art-rockovej skupiny.

Album bol nahratý v štúdiu Opusu v Pezinku na konci roka 1977 a vyšiel v roku 1978. Na albume sa nachádzajú dve rozsiahle Vargove kompozície (Pavučiny, Continuo), ktoré sú preložené kratším intímnym Autoportrétom slobodného umelca. Texty ku spievaným častiam jednotlivých skladieb napísal Kamil Peteraj.
 
Na album Continuo nadviazala skupina Collegium musicum ďalším štúdiovým albumom On a ona, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1979. Je to piesňovo ladený album, na ktorom sa skupina predstavuje v pozmenenej zostave (k Vargovi a Frešovi pribudli gitarista Peter Peteraj a bubeník Pavol Kozma). 

Sólové party naspievali Marika Gombitová, Pavol Hammel a Ľudovít Nosko, pričom texty k tomuto albumu tentokrát napísal Boris Filan vrátane hitov Osvetľovač a Nobelova cena za lásku.
 
Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music. 

 

Súvisiaci interpreti: Collegium Musicum