Americká raperka a speváčka Nicki Minaj ponúkla niekoľkým študentom, že im zaplatí školné, pôžičky a ostatné účty. Urobila tak po tom, ako jeden z fanúšikov reagoval na jej príspevok na Twitteri, v ktorom vyhlásila súťaž o účasť na odovzdávaní hudobných cien Billboard 25. mája.

Fanúšik jej navrhol, že by mohla namiesto toho prispieť na ich školné či účty. "Pošlite mi dôkaz toho, čo musíte zaplatiť, aby som si všetko mohla overiť a ja zaplatím. Kto sa chce pridať do tejto súťaže? Myslím to vážne... Mám to zariadiť?" napísala raperka na Twitteri. Po ukončení súťaže, kde sa jej ozvalo viacero fanúšikov s prosbou, aby im pomohla zaplatiť účty, sa vyjadrila, že by mohla podobnú súťaž urobiť aj v nasledujúcich mesiacoch.

Nicki Minaj, vlastným menom Onika Tanya Maraj, odštartovala kariéru mixtapeom Playtime Is Over (2007). Prvý album Pink Friday jej vyšiel v roku 2010 a v USA i vo Veľkej Británii zaň získala platinu. V roku 2012 vydala štúdiovku Pink Friday: Roman Reloaded, ktorá obsahuje napríklad hit Starships. Jej zatiaľ posledným albumom je The Pinkprint (2014). Ako herečka sa predstavila v snímkach Jedna za všetky (2014) a Barbershop: The Next Cut (2016), pričom tiež prepožičala hlas Steffie v animáku Doba ľadová: Zem v pohybe (2012).

Tento rok vydala už tri single, ktoré by sa mali objaviť na jej pripravovanom štvrtom albume. Skladby Changed It (feat. Lil Wayne), No Frauds (feat. Drake & Lil Wayne) a Regret in Your Tears vydala bez ohlásenia 10. marca a postupne k nim zverejňuje videoklipy. Vizuál k druhej menovanej skladbe predstavila v apríli a pred pár dňami pridala aj klip k piesni Regret in Your Tears, ktorej témou je jej rozchod s Meek Millom.

Prečítajte si: Nicki Minaj nahnevala fanúšikov: Predvádza sa na mieste teroristického útoku


Zdroj: SITA (Billboard.com, archív), Hudba.sk
Foto: Matt Sayles/Invision/AP

Súvisiaci interpreti: Nicki Minaj