Hlavná stránka

>

Správy

>

Fešáci vydávajú najúspešnejšie albumy s doposiaľ nevydanými bonusmi

Fešáci vydávajú najúspešnejšie albumy s doposiaľ nevydanými bonusmi

10.04.2021 - 13:00 | redakcia

Vlani zaznamenala legendárna česká kapela Fešáci niekoľko významných výročí. Kvôli protipandemickým opatreniam však posunula oslavy na tento rok. Najpredávanejšie a najpopulárnejšie albumy tejto skupiny neboli v predaji niekoľko dekád.


Teraz vychádzajú Fešáci 2000 (1980) a Hvězda Countryon (1990) v remasterovanej edícii ako 2CD s bonusmi, ktoré doposiaľ ešte nikdy nevyšli. Pri tejto príležitosti plánuje kapela online koncert 21. apríla z kinosály v Ústí nad Labem. Počas streamovaného koncertu Fešáci spolu so svojimi vzácnymi hosťami tento dvojalbum pokrstia a vyžrebujú jedného víťaza zo všetkých, ktorí si zakúpili elektronickú vstupenku na koncert. Výherca získa podpísané nové dvojcédé. O tom, že Fešáci sú stále aktívnou kapelou, ktorá sa teší obrovskej popularite, svedčí i pripravovaný koncert vo veľkej sále Lucerny naplánovaný na 21. októbra tohto roka.

"Radi by sme vás s Fešákmi pozvali na naše už druhé online predstavenie, ktoré sa uskutoční vo virtuálnom priestore a bude premietané priamo do vašich obývačiek. Tentokrát to bude jarné predstavenie, ktoré ponesie názov Jarní zpráva, podľa obľúbenej piesne Tomáša Linku. Pozveme i nášho kamaráta Rosťu Fišera, ktorý zaspieva piesne Michala Tučného, a tiež našu bývalú členku a speváčku Hanku Mladou, ktorá zaspieva svoje slávne Fešácke piesne. Koncert bude opäť uvádzať moderátor Country radia Pavel "Bezi" Bezouška," pozýva na koncert kapelník Tonda Kny.


Albumy Fešáci 2000 (1980) a Hvězda Countryon (1990) mali okrúhle výročia a kapelník a kompilátor Antonín Kny ich doplnil o bonusy so spomienkami na bývalých členov súboru a pripomienkou, že Tomáš Linka nedávno oslávil 75. narodeniny. Okrem jeho skvelého spevu a hry na fúkaciu harmoniku tu nájdete tiež všetky ďalšie zásadné sólové hlasy spojené s históriou skupiny.

Michal Tučný, Pavel Brümer, Robert Moucha, Jindřich Šťáhlavský, Radek Stanka, Hana Mladá, Erika Horká, Miloš Slezák, Jindřich Malík a samozrejme tiež Petr Novotný, to sú mená, ktoré si fanúšikovia na oboch diskoch vypočujú. Veľké hity i menej známe piesne, pri čom všetky spája vysoká kvalita spevákov, inštrumentalistov, skladateľov i textárov. Mnohé z toho sa na CD prvý i poslednýkrát objavilo pred mnohými rokmi, niečo dokonca nikdy, vrátane úplnej novinky Tomáša Linku s názvom Sen.

"Album Fešáci 2000 bol na vtedajšiu dobu veľmi nadčasový a zamýšľal sa nad tým, ako to bude vyzerať o 20 rokov (v roku 2000). Na tomto albume spieval ešte Michal Tučný, ktorý vzápätí z kapely odišiel. Do histórie českého country sa zapísal najmä piesňou Paní má se má, ktorú dodnes spieva Tomáš Linka. O 10 rokov neskôr vyšiel album Hvězda Countryon, z ktorého sa predalo obrovské množstvo. 40 a 30 rokov po vydaní oboch albumov sme sa rozhodli, že piesne vydáme znova, ale v remasterovanej podobe, teda s vylepšeným, krištálovejším zvukom a v jednom balení," dodáva o aktuálnej reedícii Tonda Kny.

Starostlivý zvukový remastering, obal s využitím variácií na ten ikonický z roku 1980 a booklet plný fotografií, na to všetko sa môžu priaznivci tešiť v novej reedícii dvoch zásadných albumov s bonusmi. Dokonalá spomienka a vyše 40 piesní zo zlatej éry pôvodom svetovej i českej špičkovej country hudby.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z vydavateľstva Supraphon.

Foto: Petr Berounsky


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti