Po takmer piatich rokoch prichádza slovenský spevák Lukáš Adamec so svojím druhým sólovým štúdiovým albumom s názvom ...na lepšie časy... Na albume sa nachádza 13 skladieb vrátane už známych piesní Tancuj mi, Najviac a Život je boj. Vydanie albumu sprevádza nový singel Zmiluj sa, ktorý spevák zverejnil spolu s lyric videom.

Lukáš Adamec na albume opäť autorsky spolupracoval s basgitaristom a skladateľom Tomim Okresom a textárom Vladom Krauszom. Nahrávka obsahuje aj dve duetá - Poď sa radšej hrať s českou speváčkou Annou K. a Veď vieš s Luciou Gibarti, známou z kapely Hrdza. "Obe majú v sebe iskru, ktorá je pre ne zvláštna a jedinečná," pochvaľuje si Lukáš spolupráce s oboma speváčkami.

Názov albumu ...na lepšie časy... vychádza z textu skladby Najviac, ktorá vyšla na jar 2020 ako bezprostredná reakcia na pandemickú situáciu. "Najviac zo všetkého chcel by som asi, aby sa blýskalo na lepšie časy," spieva 34-ročný interpret.


"Medzi mojím prvým a týmto albumom ubehlo skoro päť rokov. Medzičasom som vydal single, ktoré som chcel, aby niekam patrili, a tak ich dávam na tento album, aby to neboli siroty," hovorí s úsmevom Lukáš Adamec. Na albume sú pesničky rôznych štýlov, ktoré nahrávali v rôznych štúdiách na východnom Slovensku ako Klakson v Lipanoch, či Musicology a Parentals v Košiciach. V ďalších štúdiách sa skladby mixovali a masterovali.

Podľa speváka je album hudobne i textovo určený pre každú náladu - či už na udržanie tej pozitívnej alebo na nabudenie z pochmúrnych myšlienok. Víťaz Česko Slovenskej SuperStar z roku 2011 na nahrávke opäť dokazuje, že sa cíti dobre vo viacerých hudobných žánroch a naladeniach, pričom základným kameňom skladby je vždy chytľavá energia jeho speváckeho prejavu.

Oficiálnym singlom, ktorý sprevádza uvedenie albumu do života, je pieseň Zmiluj sa z autorskej dielne dvojice Okres - Krausz. Tematicky je venovaná večnej múze väčšiny mužských umelcov - láske k žene.


"Žena je bohyňou, ak má tie pomyselné kľúče od muža, ak vie, ako s ním pracovať. Pre mňa sa žena stáva bohyňou, ak vie dať mužovi lásku aj pokoj. Hoci to nie je môj text, samozrejme, v mojej predstave je tam moja priateľka. Je to pohľad muža, ktorý je fakt unesený z nejakej dámy a potrebuje jej to dať poriadne najavo, tak prosí o zmilovanie. Myslím si, že lásku v tejto podobe, že muž si ide za svojím a vie, že bez tej ženy neprežije, že je pre neho bohyňou, takýto spôsob vyjadrenia lásky som ešte cez pieseň nepodal," uzatvára spevák.

Album vychádza 10. decembra v digitálnej podobe vo vydavateľstve BrainZone. Vydanie CD je naplánované na začiatok roka 2022. Zatiaľ môžete nahrávku počúvať prostredníctvom streamovacích služieb.Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.