Hlavná stránka

>

Správy

>

Lukáš Adamec dnes vydáva svoj druhý album. Verí, že sa blýska ...na lepšie časy...

Lukáš Adamec dnes vydáva svoj druhý album. Verí, že sa blýska ...na lepšie časy...

10.12.2021 - 12:10 | redakcia

Po takmer piatich rokoch prichádza slovenský spevák Lukáš Adamec so svojím druhým sólovým štúdiovým albumom s názvom ...na lepšie časy... Na albume sa nachádza 13 skladieb vrátane už známych piesní Tancuj mi, Najviac a Život je boj. Vydanie albumu sprevádza nový singel Zmiluj sa, ktorý spevák zverejnil spolu s lyric videom.


Lukáš Adamec na albume opäť autorsky spolupracoval s basgitaristom a skladateľom Tomim Okresom a textárom Vladom Krauszom. Nahrávka obsahuje aj dve duetá - Poď sa radšej hrať s českou speváčkou Annou K. a Veď vieš s Luciou Gibarti, známou z kapely Hrdza. "Obe majú v sebe iskru, ktorá je pre ne zvláštna a jedinečná," pochvaľuje si Lukáš spolupráce s oboma speváčkami.

Názov albumu ...na lepšie časy... vychádza z textu skladby Najviac, ktorá vyšla na jar 2020 ako bezprostredná reakcia na pandemickú situáciu. "Najviac zo všetkého chcel by som asi, aby sa blýskalo na lepšie časy," spieva 34-ročný interpret.


"Medzi mojím prvým a týmto albumom ubehlo skoro päť rokov. Medzičasom som vydal single, ktoré som chcel, aby niekam patrili, a tak ich dávam na tento album, aby to neboli siroty," hovorí s úsmevom Lukáš Adamec. Na albume sú pesničky rôznych štýlov, ktoré nahrávali v rôznych štúdiách na východnom Slovensku ako Klakson v Lipanoch, či Musicology a Parentals v Košiciach. V ďalších štúdiách sa skladby mixovali a masterovali.

Podľa speváka je album hudobne i textovo určený pre každú náladu - či už na udržanie tej pozitívnej alebo na nabudenie z pochmúrnych myšlienok. Víťaz Česko Slovenskej SuperStar z roku 2011 na nahrávke opäť dokazuje, že sa cíti dobre vo viacerých hudobných žánroch a naladeniach, pričom základným kameňom skladby je vždy chytľavá energia jeho speváckeho prejavu.

Oficiálnym singlom, ktorý sprevádza uvedenie albumu do života, je pieseň Zmiluj sa z autorskej dielne dvojice Okres - Krausz. Tematicky je venovaná večnej múze väčšiny mužských umelcov - láske k žene.


"Žena je bohyňou, ak má tie pomyselné kľúče od muža, ak vie, ako s ním pracovať. Pre mňa sa žena stáva bohyňou, ak vie dať mužovi lásku aj pokoj. Hoci to nie je môj text, samozrejme, v mojej predstave je tam moja priateľka. Je to pohľad muža, ktorý je fakt unesený z nejakej dámy a potrebuje jej to dať poriadne najavo, tak prosí o zmilovanie. Myslím si, že lásku v tejto podobe, že muž si ide za svojím a vie, že bez tej ženy neprežije, že je pre neho bohyňou, takýto spôsob vyjadrenia lásky som ešte cez pieseň nepodal," uzatvára spevák.

Album vychádza 10. decembra v digitálnej podobe vo vydavateľstve BrainZone. Vydanie CD je naplánované na začiatok roka 2022. Zatiaľ môžete nahrávku počúvať prostredníctvom streamovacích služieb.Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti