Gitarista Guns N' Roses vydá svoj šiesty sólový album Orgy Of The Damned 17. mája. Sľubuje hviezdny zoznam hostí. Prvú dvojicu predstavil v pilotnom singli, ktorým je coververzia piesne Killing Floor Howlin' Wolfa z roku 1964. V skladbe účinkuje Brian Johnson z AC/DC a Steven Tyler z Aerosmith.

Videoklip ku skladbe ponúka pohľad na Slasha a jeho bluesovú skupinu v zložení: Johnny Griparic (basgitara), Teddy Andreadis (klávesy), Michael Jerome (bicie) a Tash Neal (spev/gitara). ), počas nahrávanie piesne v štúdiu.

"Killing Floor je jedna z mojich obľúbených skladieb Howlin' Wolfa, ale aj jeden z ikonických bluesových riffov, ktoré ma ako mladého gitaristu vzrušili. Vždy som to chcel do určitej miery pokryť. Ale hrať to s touto kapelou a so spevom Briana Johnsona, to bol úspech, aký by som si vtedy nikdy nepredstavoval. Nehovoriac o tom, že Steven Tyler nahral harmoniku," opísal Slash spoluprácu.

Kolekcia dvanástich skladieb revitalizuje klasické bluesové piesne, čím im vzdáva hold. Na nahrávku si Slash prizval rôznorodých spevákov, medzi ktorých patria Gary Clark Jr. , Billy F. Gibbons, Chris Stapleton, Dorothy, Iggy Pop, Paul Rodgers, Demi Lovato, Brian Johnson, Steven Tyler, Tash Neal, Chris Robinson a Beth Hart.

Orgy Of The Damned predstavuje menej známy aspekt Slashových hudobných schopností. Hoci sa nikdy netajil inklináciou k bluesovej hudbe a počas celej svojej kariéry prijímal širokú škálu žánrov. Album však ponúka príležitosť hlbšie spoznať aj túto jeho stránku hrania, kde sa do popredia dostávajú dlho potláčané bluesové inšpirácie.

Tracklist albumu Orgy Of The Damned

The Pusher (feat. Chris Robinson)
Crossroads (feat. Gary Clark Jr.)
Hoochie Coochie Man (feat. Billy Gibbons)
Oh Well (feat. Chris Stapleton)
Key To The Highway (feat. Dorothy)
Awful Dream (feat. Iggy Pop)
Born Under A Bad Sign (feat. Paul Rodgers)
Papa Was A Rolling Stone (feat. Demi Lovato)
Killing Floor (feat. Brian Johnson)
Living For The City (feat. Tash Neal)
Stormy Day (feat. Beth Hart)
Metal Chestnut

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)