V piatok 7. júla zakončila skupina IMT Smile svoje turné koncertom pre viac ako 8000 ľudmi vo Východnej. Fantastická atmosféru umocnili hostia ako Laci Strike spoločne so Street Dance Academy alebo Ondrej Kandráč, Lukáš Adamec či prešovská skupina Komajota. Na pódiu si zahral aj otec bratov Táslerovcov, Miro Tásler starší.

Nové koncertné aranžmány hitov IMT Smile priniesli neopakovateľnú šou. A to i napriek tomu, že sa skupina od začiatku roka musí vysporiadať so stratou svojho priateľa, basgitaristu Petra Bartoníka.

"Na koncertoch na Bratislavskom hrade a vo Východnej sme Peťovi venovali pieseň Život človeka, v podobe, ako by sa páčila nášmu Peťovi. Aj napriek jeho, žiaľ, predčasnému odchodu, je stále našou súčasťou, našich životov, života IMT Smile," približuje Ivan Tásler. "Rozhodli sme sa preto stať súčasťou rovnomennej kampane Život človeka a venovať jej priestor aj počas našich koncertov."

Skupina IMT Smile tak spojila svoje sily s Multiplex DX Paľa Čekana a Evou Kováčovou z Ligy proti rakovine do kampane pod názvom Život človeka, ktorá je zameraná na zvýšenie povedomia o potrebe prevencií onkologických ochorení, pri ktorých môže byť včasné zachytenie diagnózy kľúčovým pre záchranu ľudského života.

"Rakovina je pre mňa vedecký a medicínsky problém, ktorý dnes vieme riešiť prevenciou, diagnostikou a efektívnou liečbou," uviedol Pavol Čekan CEO spoločnosti MultiplexDX a výkonný riaditeľ združenia Slovenský onkologický klaster. "Dnes, po 20 rokov v Lige proti rakovine, viem, že rakovina je liečiteľná a vyliečiteľná. Veľký úspech sa môže dosiahnuť práve vtedy, keď je zachytená včas," odkazuje Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

"Keď vstúpila rakovina do našich životov, bol to šok. Teraz už viem, aké je dôležité, počúvať svoje telo," dodal Ivan Tásler.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Správu sme upravili.