Hlavná stránka

>

Správy

>

Gloom pozývajú novým videoklipom Hollow na sobotňajší koncert

Gloom pozývajú novým videoklipom Hollow na sobotňajší koncert

11.09.2020 - 09:00 | redakcia

Slovenskí gotici Gloom vydali v apríli svoj tretí album Awaken a novým videoklipom k pesničke Hollow pozývajú na sobotňajší koncert v prešovskom Stromoradí, kde uvedú svoj počin do života. Príbeh skladby sa hodí k celému albumu, ktorý v porovnaní so svojimi predchodcami ponúka viac ženských elementov, je melodickejší, zachovajúc si vhodnú dávku tvrdosti a kapelový rukopis.


"Hollow mal byť pilotný singel k Awaken, ale dopriali sme si viac času na natočenie plnohodnotného videoklipu. Scenár sme pripravili spoločne celá kapela, niečo vzniklo priamo počas natáčania. Interiérové zábery sú zo štúdia Martina Migaša, u ktorého sme album nahrávali. Prešovčania budú na záberoch poznať Kolmanovú záhradu a natáčali sme tiež vo vojenskom bunkri na Borkute," začína rozprávanie o novinke spevák Martin Pazdera.

V pesničke Hollow hosťuje speváčka Marcela Jurčenková, vo videoklipe hviezdi jej dcéra Katka, ktorá má už viacero skúseností s modelingom, v hudobnom klipe však ešte neúčinkovala. Kapelu Gloom pred tým nepoznala a tvrdšiu muziku podľa vlastných slov spoznáva v posledných rokoch. "Nový album Awaken u nás hral 24/7, keďže sa mamka učila texty a vokály, takže sa mi dostal do uší. Nepovedala by som pred tým, že sa mi takáto hudba môže páčiť, o to viac ma potešila možnosť účinkovať vo videoklipe," reflektuje Katka Jurčenková, ktorá stvárnila psychopatku zamilovanú do hlavného hrdinu. O kameru, strih a réžiu sa postaral skúsený prešovský filmár a hudobník Tomáš Telepák, známy tiež ako líder kapiel Potmehút a Tomfrom.


Krst v prešovskom klube Stromoradie

Každá skladba na novinke je o láske, ale kapela k tejto téme pristupuje zakaždým ináč. Hollow začína vetou Love is lie (Láska je klamstvo, pozn red.). Otextoval ju zakladajúci člen a bubeník Jussy Priputen. Aj v tomto prípade ide o jeho osobnú spoveď. Na Awaken už tradične prispel najväčším počtom textov. Svoju prvotinu priniesol aj spevák Martin Pazdera, a to skladbu Broken. Text mal hotový už niekoľko rokov a hudba sa mu snívala. Zaujímavosťou je, že záverečnú Noose zložili Gloom na základe textu od fanúšika.

Metaloví gotici Gloom neprekračujú na Awaken hranice žánru, ktorý im sedí, stavili skôr na elementovú pestrosť, melódie, ženské vokály a sláčikové nástroje. Album od svojho vydania získava pozitívne recenzie nielen na slovensku, ale aj v zahraničí. Awaken vyšiel pod hlavičkou vydavateľstva Slovak Metal Army. Naživo predstavia hudobníci novinku už túto sobotu 12. septembra v prešovskom klube Stromoradie. Ich najnovší počin uvedie do života Dodi Košč, gitarista kultovej death metalovej kapely Perversity. Ako hostia koncertu vystúpia najprv Alter Ego a Temple. Koncert sa uskutoční za aktuálnych hygienických nariadení. Kapacita koncertu je dvesto ľudí a lístky si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Najbližšie koncerty Gloom:
12.9. Prešov, Stromoradie (+Alter Ego, Temple) - vstupenky
26.9. Liptovský Mikuláš, Riders Pub (+Perversity)
17.10. Ružomberok, Nové Korzo (Alter Ego)
7.11. Sabinov (Rocková Beermofka)
19.12. Bratislava, Randal Club (+Orkrist, Down To Hell)
16.1. Brno, Elven Club (Darkside of Moravia 2021)

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Edo Kopček, PR manažér Stromoradia.

Foto: Miroslava Hrabušová, Moonless Night and Melancholy


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti