Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Nagy má nový klip Tam kde nie je signál. Nakrútili ho jeho skalní fanúšikovia

Peter Nagy má nový klip Tam kde nie je signál. Nakrútili ho jeho skalní fanúšikovia

11.10.2021 - 10:00 | redakcia

Stálica slovenskej populárnej hudby Peter Nagy predstavuje videoklip k ďalšej skladbe zo svojho nového albumu Petrolej. Obrazovú podobu piesne Tam kde nie je signál vytvorili spevákovi skalní fanúšikovia, ktorí žijú uprostred prírody presne v duchu tejto skladby.


Peter Nagy sa ani pred vydaním albumu Petrolej netajil tým, že nemá rád virtuálny sebaklam. V nových skladbách sa k tejto téme vracia viackrát, napríklad v piesni Fejky o ženách, ktoré predávajú doslova ilúziu o sebe, o svojom tele, o šatách. Spevák si viac cení prirodzenosť. Z iného pohľadu o nej spieva práve v skladbe Tam kde nie je signál, ktorej tému mal v hlave niekoľko rokov. Nakoniec sa mu ju podarilo zhudobniť počas pandémie, vďaka ktorej ešte viac ľudí začalo o živote uvažovať podobne ako on.

"Doba nás nútila žiť strašne rýchlo. Všetci všetko chceli online a okamžite. A preto sa z nás stávali digitálni roboti. Maily, SMS-ky, telefonáty, dôležité je 'potvrdenie o potvrdení' a nie ľudské slovo. Byrokratická spoločnosť, ktorá si o sebe myslí, že bude rýchlo a neustále ekonomicky rásť. Je to naivná predstava. Niečo sa stalo v myslení ľudí. A veľa z nich pochopilo, že sme pod tlakom akéhosi 'digitálneho teroru'. Kto má rozum, cíti, že musíme spomaliť," prezradil spevák, skladateľ a textár.


A aký je príbeh samotného videoklipu? "Mám rád dokumentárne filmy o prírode. Jedného dňa som dostal po koncerte v rámci Pianko Tour do daru tri DVD o našich lesoch a prírode od mojich skalných fanúšikov. Oni sú sami tvorcami týchto krásnych environmentálne zameraných dokumentov. Je to veľmi profesionálna práca, ktorú robia s láskou k prírode. Oslovil som ich preto s prosbou, či by neskúsili sami nahrať videoklip k piesni Tam kde nie je signál a toto je výsledok," hovorí Peter Nagy.

"Klip nakrúcali bezo mňa u seba doma, tam, kde žijú, uprostred nádherných lesov. Do ničoho som nezasahoval, ani som nechcel. Dušou krásni ľudia robia krásne veci. Vznikol tak klip z uveriteľných obrázkov ich života. Oni tak totiž žijú naozaj. Uprostred prírody spolu so zvieratami. V láske k prírode vychovávajú aj svoju malú dcéru, ktorá tiež účinkuje v klipe. Nie sú to ľudia vybratí na kasting reklamnej agentúry. Sú to reálni ľudia a v tom spočíva uveriteľnosť každého záberu z klipu. Som im za to veľmi vďačný."

Ako dodáva, sám má veľmi rád chvíle strávené v miestach, kde nie je signál. "Rád sa odpojím. Naučili sme sa nechtiac žiť dvojitý život. Jeden reálny a jeden virtuálny. Som stará škola a hrdo sa k nej hlásim. Tam kde nie je signál je záverečná pieseň z albumu Petrolej a v podstate nepriamo ukazuje to, čo žijeme - komerčný svet. Asi nie je dôležité, čo kupujeme, ale s kým sa rozprávame a o čom sa rozprávame. Je dôležité, aké signály prijímame a komu vlastne dovolíme, aby ich na nás vysielal. V týchto časoch je často pre pokoj duše dôležité zmiznúť zo signálu," uzatvára Peter Nagy.

Jeho nový album Petrolej okrem niekoľkých zverejnených singlov nenájdete na streamovacích hudobných stránkach a nedá sa ani stiahnuť v digitálnej verzii. Aj tým spevák potvrdzuje svoje slová o tom, že je "stará škola". No zrejme aj vďaka tomu je fyzický formát albumu žiadaný a úspešný -  vo výrobe je aktuálne už štvrtá reedícia CD. Kúpiť si ho môžete priamo cez oficiálnu stránku peternagy.sk.

Prečítajte si rozhovor: Peter Nagy: Jediná dobrá vec pandémie bola, že som mal čas na nový album


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti