Hlavná stránka

>

Správy

>

Videopremiéra: Pozrite si nový klip Zuzany Smatanovej

Videopremiéra: Pozrite si nový klip Zuzany Smatanovej

11.12.2012 - 09:00 | redakcia

"Miluj ma, alebo odíď," spieva Zuzana Smatanová hercovi Markovi Igondovi. Deje sa tak v novom klipe, v ktorom si dvojica zahrala manželský pár. Skladbu Miluj ma alebo odíď zložila Zuzana pre rovnomenný film. Videoklip k piesni si dnes môžete pozrieť v premiére na Hudba.sk.


Speváčka a skladateľka Zuzana Smatanová má po piesni Lietajúci Cyprián na konte ďalšiu filmovú skladbu. Je autorkou hudby aj textu a interpretkou titulnej piesne pre film Miluj ma, alebo odíď. Režisérka drámy Mariana Čengel Solčanská si zobrala na starosť aj réžiu klipu.

"Keď som ho videla po prvýkrát, chvíľami som neverila, že som to ja... Klip má v sebe poetiku, emóciu, príbeh aj niečo výtvarné. A to všetko zachytila režisérka len obyčajnými obrázkami a gestami. Myslím si, že klip pesničku dokonale podčiarkol," opisuje nadšene svoje dojmy Zuzana Smatanová.

Zuzana Smatanová
Zuzana Smatanová a Marek Igonda - viac fotografií z nakrúcania

Dostala manžela aj príčesok

V klipe si s hercom Markom Igondom, ktorý je známy práve vďaka filmu Lietajúci Cyprián, zahrali manželskú dvojicu. Režisérka postavila oboch hlavných protagonistov pred hotovú vec. Zuzana v klipe nahradila Markovu filmovú manželku a ocitla sa tak v jeho náručí. "Marek má veľa skúseností, takže s tým určite problém nemal. Ja som sa v takej úlohe ocitla po prvýkrát, ale snažila som sa pôsobiť prirodzene. Nešlo o žiadne prehnané veci, ktoré by mi prekážali. Každopádne, ležať s Markom na zemi, mať pred sebou 10-členný filmový štáb a čakať na "akcia" bolo miestami nepohodlné, ale aj veľmi vtipné..." s úsmevom vysvetľuje Smatanová.

Režisérka mala všetko do bodky vymyslené, od prostredia, cez kostýmy a dej. Do klipu dokonca zakomponovala Markovu dcéru Marušku, ktorá s ním prišla na filmovanie. Oblečenie Zuzany vybrala kostýmová výtvarníčka Ivana Struhárová a o make-up a vlasy sa postarala Katarína Horská. "Na moje vlasy mi musela nadpojiť príčesok - o meter dlhšie vlasy, aby dosiahla dlhé vrkoče, ktoré mi omotala okolo hlavy. Vďaka kostýmu a vizáži som sa zrejme vedela odosobniť od seba samej a zahrať tak úlohu niekoho iného," prezrádza Zuzana Smatanová.

Dráma zo súčasnosti Miluj ma, alebo odíď bude mať premiéru 17. januára 2013. Rovnako na január pripravuje Zuzana Smatanová výstavu portrétov pätnástich slovenských osobností, ktoré sama namaľovala.

Zuzana Smatanová - Miluj ma alebo odíď

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Foto: Paľo Smolka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti