Hlavná stránka

>

Správy

>

Horkýže Slíže chystajú videoklip a veľký koncert v Lučenci. Zahrajú v športovej hale

Horkýže Slíže chystajú videoklip a veľký koncert v Lučenci. Zahrajú v športovej hale

11.12.2019 - 15:00 | redakcia

Kapela Horkýže Slíže odpáli 21. februára 2020 megakoncert v Športovej hale Lučenec. Ako predskokana si zavolala miestnu punk-rockovú formáciu Experiment. Pred koncertom si kapela stihne oddýchnuť aj nakrútiť nový klip k skladbe Keď budeš na compe zo zatiaľ posledného albumu Pustite Karola.


Nitrianska kapela Horkýže Slíže je na hudobnej scéne vyše štvrťstoročie. Za ten čas si na Slovensku aj v Českej republike vybudovala neotrasiteľnú pozíciu a vypredáva kluby, kultúrne domy aj športové haly. Peter "Kuko" Hrivňák, Mário Sabo alias Sabotér, Juraj "Doktor" Štefánik, Marek "Vandel" Viršík a basgitaristka Veronika Smetanová na 21. februára 2020 chystajú veľký koncert v Lučenci.

"V športovej hale Lučenec to bude väčší koncert, väčšie svetlá a väčší aparát. To znamená väčšia verzia ako na klubovom koncerte. Zahráme prierez všetkých našich hitov, taký best of z našich albumov. Nebudú chýbať ani chuťovky zo zatiaľ posledného albumu Pustite Karola," vysvetľuje gitarista Juraj Štefánik. "Zvuk, svetlá a celá produkcia bude na top úrovni. A samozrejme nezabudneme na fóriky a vychytávky, ktoré k nám neodmysliteľne patria. Ale to nech sa fanúšikovia nechajú prekvapiť," hovorí bubeník Marek Viršík.

Nový klip po januárovom oddychu

Horkýže Slíže v novom roku ponúknu aj videoklip ku skladbe Keď budeš na compe. Zverejnia ho však však až po januárovom oddychu. "Vianoce trávime v rodinnom kruhu, to máme všetci rovnaké. Kedysi sme hrávali na Silvestra koncerty. Ale potom sme si povedali, že tých koncertov je počas roka tak strašne veľa, že chceme byť každý niekde inde s našimi rodinami. A tak sme silvestrovské koncerty zrušili. A potom si už len užívame, pretože v januári máme celozávodnú dovolenku," dodáva Juraj Štefánik.

Nitrianska stálica koncom decembra ukončí veľké turné s obľúbenou českou skupinou Tři sestry. Potom bude mať dva mesiace koncertnú pauzu až do spomínanej halovej šou v Lučenci, na ktorú sa členovia kapely už veľmi tešia. "Koncerty nás bavia najviac. Boli sme, sme a aj budeme koncertná kapela a koncerty sú naša najväčšia zbraň. V Lučenci zahráme všetky veľké hity ako L.A.G. Song, Horí ti maštaľ, Malá Žužu, A ja sprostá, Silný refrén a mnohé iné. Všetky tie pesničky, ktoré fanúšikovia poznajú a chcú vždy počuť," uzatvára Kuko.

Vstupenky na koncert v Lučenci:  

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti