Horkýže Slíže a Inekafe štartujú už o mesiac svoje prvé spoločné turné! Najúspešnejšie slovenské kapely vo svojich žánroch si so sebou privezú dva kamióny techniky a pyrotechnických efektov. Bratislavský koncert (25.4.) je už vypredaný, v ostatných mestách zostávajú posledné lístky. Na vyše trojhodinovú rockovú šou sa môžete tešiť 12. apríla v Košiciach, 19. apríla v Žiline a 10. mája v Banskej Bystrici.

"Na turné sa veľmi tešíme. Sme radi, že je veľký záujem o toto spojenie kapiel. Zahrať si na Slovensku je pre nás celkom vzácnosť, lebo vzhľadom na veľkosť oboch republík trávime väčšinu času na koncertoch v Čechách. Vystúpenia na Slovensku si preto veľmi užívame. Sme kapely, ktoré dosiahli všetko práve živým hraním. Nie sme rádiové kapely, takže sme si všetko pekne poctivo vyjazdili, od malých klubov až po veľké haly," prezradil Marek Viršík z kapely Horkýže Slíže.

Koncert v bratislavskom NTC (po novom Peugeot Aréna), ktorý bude 25. apríla je vypredaný, kapely preto upozorňujú fanúšikov na posledné vstupenky v Košiciach, v Žiline a Banskej Bystrici.

"Teraz sme mali s kapelou pár mesiacov pauzu, takže už sa nevieme dočkať hrania. Čo sa týka turné so Slížami, už teraz je jasné, že toto spojenie je pre ľudí magické a turné bude vypredané, čo je super. Teší nás aj to, že po dlhej dobe sa odohrá na Slovensku konečne opäť niečo veľké, halové," teší sa na turné Vratko Rohoň, líder kapely Inekafe.

Slíže & Kafe - Po 100 rokoch Tour 2024 Zdroj: PR

Kapely si na turné vezú množstvo techniky. Nebude chýbať veľké pódium, obrie svetlá, LED obrazovky a pyrotechnické efekty. "Máme nový program, sú tam skladby, ktoré sme dlho nehrali. Máme nové intro, čo je zase Kukova špecialita. A všetko podporí veľká produkcia, svetlá a skvelý zvuk. Bude to veľké," pozýva Marek Viršík. Koncert v Peugeot Aréne sa bude zaznamenávať na niekoľko kamier, takže si ho prostredníctvom záznamu budú môcť neskôr užiť aj ľudia, ktorí sa k lístkom nedostali.

Myšlienka spoločného projektu bola v hlavách členov oboch skupín už dlhšie, no až teraz dostala reálnu podobu. So Slíže & Kafe po 100 rokoch Tour sa na budúci rok chystajú aj do Českej republiky. "Po takmer 30 rokoch hrania je viac-menej jasné, čo budeme hrať. Fanúšikom odpálime z drvivej väčšiny najväčšie hity. Pridáme k tomu aj zopár noviniek a tiež možno oprášime niekoľko skladieb, ktoré sme dlho nehrali. Chystáme aj nejaké prekvapenia, príďte a uvidíte," uzatvára Vratko Rohoň.

Horkýže Slíže a Inekafe – Slíže & Kafe po 100 rokoch Tour 2024:

Horkýže Slíže sú jednou z najúspešnejších rockových kapiel v Čechách a na Slovensku. Od roku 1992 majú na konte dvanásť radových albumov, jeden Živák, dva DVD nosiče, niekoľko výberoviek, dve LP platne, mnoho úspešných singlov a videoklipov a desiatky miliónov videní na Youtube. Viacero ich albumov je zlatých, platinových aj dvojplatinových. O popularite kapely svedčia tiež popredné umiestnenia v anketách Slávik alebo Aurel, ale hlavne vypredané a nadupané koncerty.

Inekafe vydali od svojho vzniku v roku 1995 pätnásť hudobných nosičov - sedem radových albumov, v prvopočiatkoch ešte dva demo albumy, ktoré neskôr vyšli ako jeden oficiálny album, dva výberové best of albumy, jeden cover album, jedno DVD a jedno DVD/CD, pričom niektoré ich nahrávky vyšli v státisícových nákladoch. Na konte majú desiatky singlov, ku ktorým v drvivej väčšine natočili aj videoklipy. Ich chytľavé pesničky si spievajú už dve generácie ľudí a dlhodobo patria k headlinerom festivalov, majálesov, a pod.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Nora Krchňáková. Správu sme upravili.