Päť koncertov a päť krstov. Tak vyzeralo turné a cappella skupiny Voising s názvom Všetko má svoj čas, ktorým odštartovala letnú sezónu. Koncerty v Bratislave, Nitre, Košiciach, Liptovskom Mikuláša a Banskej Bystrici umelcovm dodali energiu na ďalšiu prácu. V lete budú koncertovať po celom Slovensku, pripravujú nové piesne a už teraz, paradoxne, skúšajú vianočný playlist.

"Naše krstiace turné nám dalo zabrať. Mám pocit, že všetci hudobníci boli na turné v tom istom termíne ako my. Okrem toho sme 'zápasili' aj v majstrovstvami v hokeji. Každopádne sa nám podarilo spojiť sa s našimi fanúšikmi a každý jeden koncert sme premenili na veľkú zábavu spojenú s oslavou a krstom," neskrýval radosť beatboxer Beny Nižník.

Album Všetko má svoj čas je výnimočný aj preto, že je to prvý autorský a cappella album na Slovensku. A práve preto ho Voising pokrstili na každej zastávke turné. Na koncertoch v Bratislave a Košiciach sa krstnou mamou okrem fanúšikov stala influencerka Diana Tuhá alias Nasratá žena. S Dianou spája kapelu hudobná minulosť a aj jedna pieseň, ktorú spolu naspievali Viktor a Diana. 

"Je pre nás veľmi dôležité byť s našimi poslucháčmi a fanúšikmi. Energia, ktorú od nich dostávame, nás aj v ťažkých časoch napĺňa. Práve vďaka nim a ich podpore vznikol aj náš album, ktorý sme spolu s nimi na každom jednom koncerte krstili," skonštatoval Viktor Nižník.

Horúca láska Lukáša Adamca v a cappella verzii

V Košiciach album pokrstil spevák Lukáš Adamec, s ktorým sa kapela spoznala na nakrúcaní relácie Hit roka. Vtedy mu dámy z Voising spievali vokály pri jeho vystúpení. "Už pri zoznámení na nakrúcaní sme vedeli, že pôjdeme na turné a Lukáša sme oslovili, či by sa nechcel stať krstným otcom albumu. Lukáš sa veľmi potešil, ale hneď dodal, že v danom termíne je na turné aj on. Krst v Košiciach sme preto museli časovo posunúť tak, aby sme stihli s Lukášom pokrstiť album. A zaspievať si s ním jeho veľký hit Horúca láska, ktorý zaznel po prvýkrát v a cappella verzii," prezradila speváčka Katarína Fojtíková.

Členovia Voising a Lukáš Adamec si skladbu Horúca láska naskúšali len online, bez osobného stretnutia. "Aranžmán na pieseň som urobila už niekedy vo februári. Postupne sme si skúšali v kapele part za partom a dávali sme dokopy celú pieseň. Vzhľadom na Lukášove a naše pracovné zaneprázdnenie sme sa nevedeli vôbec stretnúť. Preto sme mu našu a cappella verziu nahrali a poslali, aby vedel, ako to znie. Prvýkrát tak pieseň zaznela naživo až na koncerte," opisuje vznik piesne Veronika Oláh Šebeňová.

Turné Všetko má svoj čas Voising poňali ako štart leta. Ako sami tvrdia, koncerty ich nakopli a dodali energiu na ďalšiu prácu. V najbližších mesiacoch čaká skupinu viacero vystúpení po celom Slovensku . Okrem toho chystá aj ďalšie piesne do nového playlistu. Na jeseň sa už Voising nevedia dočkať veľkej šou Depeche Note so symfonických orchestrom pod vedením Adriana Kokoša, kde Voising zaspievajú ikonické hity Depeche Mode tak, ako ešte nikdy predtým nezazneli.

"Ja ako 'starý depešák' sa na tento koncert veľmi teším. Nie, že by som bol vo Voisingu jediný, ale som najstarší, takže mladších kolegov viem v rámci spevu usmerniť, čo je ešte depešácke a čo už nie. Keď som videl predbežné noty na túto šou, tak som dostal rešpekt. Sú náročné, no bude to fantastické, to môžeme sľúbiť," teší sa Rado Tomeš. Voising okrem nových songov už teraz skúšajú aj vianočný playlist. Počas predvianočného a vianočného obdobia ich totiž čaká veľa koncertov, či už na vianočných trhoch alebo v koncertných sálach.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Správu sme upravili.