Po viac než dvojročnej pauze vydáva kapela Instinct nový singel. Počas neplánovanej prestávky sa v kapele udialo niekoľko zásadných zmien, ktoré ovplyvnili jej fungovanie.


Prvou zmenou bolo, že sa spevák Lukáš Ciho odsťahoval z Prahy naspäť na Slovensko. Kapela tak začala fungovať v novom režime na diaľku. Druhou zmenou bolo, že kapelu opustil basgitarista Martin Havelka, ktorý uprednostnil rodinu a s kapelou sa rozišiel v dobrom. S Martinom sa mali fanúšikovia možnosť stretnúť ešte aj toto leto, kde na niektorých koncertoch zastupoval nového basgitaristu Sebastiana.

Nový singel Heslo vznikol už počas prvej vlny pandémie na diaľku, kedy sa spevák Lukáš spojil s producentom Danielom Vrbom, ktorý je aj autorom hudby a textu novej piesne a svoje prvé spevy nahrával dokonca na parkovisku v aute. Pieseň neskôr kapela dokončila so známym prešovským producentom Vladom Randym Gnepom.


"Počas všetkých tých karantén bez koncertov a akcií som osobne nemal celú tú dobu žiadnu inšpiráciu na tvorbu. Našťastie sa iniciatívy chytil Lukáš a novým songom s Danielom naštartoval znovu našu tvorbu," hovorí gitarista Miro Maršík. "Myslím si, že Heslo svojim zvukom poodkrýva smer, ktorým by sme sa chceli v našej najbližšej tvorbe uberať. Predstavuje začiatok ďalšej cesty, na konci ktorej bude druhý štúdiový album, ktorý by sme radi v dohľadnej budúcnosti našim fanúšikom ponúkli," hovorí bubeník Ondřej Simon.

Videoklip si tentokrát kapela nahrala svojpomocne priamo v štúdiu. "Proste sme len tak začali natáčať videá a nakoniec ich bolo toľko, že sa z nich dal poskladať celý videoklip. Tak sme sa rozhodli, že z toho skúsime urobiť lyrics video a myslím, že to presne vykreslilo atmosféru z nahrávania novej piesne," dodáva Miro.

"Som veľmi spokojný s celkovým soundom singlu a radi by sme naň nadviazali aj ďalšími skladbami, ktoré pripravujeme. Zároveň sa nám podarilo videom ukázať aj zákulisie natáčania v štúdiu. No a samozrejme som veľmi vďačný, že sa môžeme opať naplno ponoriť do tvorby a robiť nové skladby, které vieme aj naživo hrávať na koncertoch. Myslím, že celá kapela má veľkú chuť to opäť naplno rozbaliť, takže sa máte na čo tešiť," dodáva spevák Lukáš.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol za kapelu Instinct Miro Maršík.