Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Hudba z Marsu je späť! Pozrite si atmosféru prvých koncertov turné

VIDEO: Hudba z Marsu je späť! Pozrite si atmosféru prvých koncertov turné

13.01.2016 - 17:00 | redakcia

Len pred pár dňami začalo comebackové turné kapely Hudba z Marsu. Pre štart svojej prvej šnúry po niekoľkoročnej pauze si kapela vybrala menšie kluby, no roztancované videá, ktoré v nich natočila, hovoria za všetko a sú skvelou pozvánkou na ďalších 11 zastávok.


Disko partizáni z Marsu dali fanúšikom pred Vianocami skvelý darček, keď v decembri ohlásili svoj návrat na koncertné pódiá po piatich rokoch. Večery plné pozitívnych vibrácií a divokých tancovačiek sa už odohrali v Ružomberku a Trenčíne, tento týždeň si môžete s Hudbou z Marsu zakrepčiť v Prievidzi a Žiline. Okrem kapely oslavujúcej tento rok už 20 rokov od svojho založenia sa predstaví aj Štofov ďalší projekt Dynamo Team. Viac sa dozviete v krátkom rozhovore pod videami.


Na koncertné dosky sa vraciate po niekoľkých rokoch. Prečo?


Vraciame sa, lebo fanúšikom sa za nami cnelo a nám za nimi. A taktiež moja nová kapela Dynamo Team už nie je čisto elektronický projekt. V trojčlennej zostave hráme živý rock'n'roll s elektronickými tanečnými prvkami, takže sme sa zvukovo priblížili Hudbe z Marsu. To mi umožňuje fungovať v oboch kapelách súčasne.

Na čo sa môžu vaši fanúšikovia tešiť? Čo im ponúknete? Bude to prierez celou vašou tvorbou?

Budeme hrať všetky najväčšie hity plus niektoré rarity, ktoré sme doteraz nehrávali a tiež novú pesničku Partyzánska.

Ktorý album, pesničku či obdobie považujete za najzásadnejšie v živote Hudby z Marsu?

Zlomových momentov bolo viacero: vydanie prvého albumu Supervýlet silným vydavateľstvom SQ Music nás posunulo z lokálnej na celoslovenskú úroveň, na druhom albume Cosmodisc sme mali viacero hitov - Šakalík sa stal takmer ľudovkou, ktorú poznajú všetky generácie, tretí album Trávnice bol zase prelomový vďaka na vtedajšiu dobu unikátnemu spojeniu popu s folklórom a vizionárskemu dizajnu obalu (folklórne motívy posunuté do pixelovej popovej grafiky). Vďaka štvrtému albumu sme sa stali idolmi a piaty album Orchester z Marsu nás spojil so zaujímavými postavami slovenskej pop music.

Tento rok to bude zároveň 20 rokov odkedy vznikla Hudba z Marsu. Nie veľa kapiel prežije také dlhé obdobie. Keď si spomeniete na svoje začiatky dnes, ako ich vnímate?

Boli sme tínedžeri, mali sme v sebe za jadrovú elektráreň energie, podporu kamarátov, nahrali sme prvé 5-pesničkové demo, z ktorého vzniklo päť hitov, ktoré uspeli v rôznych súťažiach, hitparádach a boli zaradené na top punk/ska výberovky. Dva z tých raných hitov dodnes hrávame: Slečna a Jetoleto.

Kapela ako vaša musí mať za sebou nielen množstvo koncertov, ale aj zážitkov. Pamätáte si na nejaký taký, ktorý vás aj dodnes rozosmeje?

Raz v noci v zime po koncerte sme zaparkovali dodávku na krajnici a pofajčovali. Zastavili pri nás policajti s otázkou: "Dáme reťaze?" Na smrť nás vystrašili - mysleli sme, že nám nasadia putá a odvedú nás do väzenia. Oni mysleli, že sme zapadli v snehu a chceli dať reťaze na kolesá. Šoféra Sigiho, ktorý mal vo vodičáku ako podmienku jazdy okuliare, ktoré samozrejme nemal, zase vystresovali otázkou, či mu majú pichnúť do očí špendlíkom, aby zistili, či naozaj má kontaktné šošovky (smiech).

Zostávajúce koncerty turné:

15. 1. - Prievidza, Piano 
16. 1. - Žilina, Kolečko 
22. 1. - Trnava, Music a Cafe (predaj lístkov iba na mieste)
23. 1. - Bratislava, KC Dunaj (predaj lístkov iba na mieste)  
29. 1. - Martin, Mestská scéna
5. 2. - Prešov, Wave 
6. 2. - Košice, Kasárne  
8. 4. - Nitra, Valašský šenk  
9. 4. - Hruštín, kultúrny dom 
16. 4. - Považská Bystrica, Pohoda Dreváreň  
23. 4. - Banská Bystrica, Centrum nezávislej kultúry Záhrada

Vstupenky:  Predpredaj.sk Hudba z Marsu je trnavská indie-popová legenda, ktorá vznikla na jeseň 1996. Krátko na to nahrala prvé demo a ich skladby zabodovali v česko-slovenských hitparádach. Nasledovali RockFM fest, rádio Ragtime, ďalšie demo nahrávky a prvý album Supervýlet, vďaka ktorému spoznalo kapelu celé Slovensko. V roku 2011 prišiel ďalší album Cosmodisc a ďalšie hity, ktoré bodovali v rádiach. Tretí album Trávnice (2005) priniesol popri pope aj etno experimenty. O štyri roky nato sa hudba z Marsu ohlásila veselým disko albumom Idoli, na ktorom zúročila aj svoje skúsenosti s ľudovou hudbou a folklórnym súborom Trnafčan. V roku 2011 sa skupina odmlčala, pretože jej frontman Michal Štofej založil v UK Dynamo Team. Od januára sa však Hudba z Marsu vydáva s Dynamo Team na turné na Slovensku a v Česku. Kapela hrá v pôvodnom zložení Štofo, Maco, Sigi, Fero a Juli.

Dynamo Team vznikol v roku 2011 ako nástupca Hudby z Marsu, keď sa frontman Michal Štofej rozhodol preraziť s hudbou vo svete. Vyšlo to hneď s prvým albumom Slavia dokončeným v Abbey Road Studios v Londýne. Prvý singel Roll The Dynamo sa stal hitom známeho rakúskeho rádia FM4. Nasledovali vystúpenia na zahraničných festivaloch, ďalšie úspešné single a videoklipy, cena pre Nováčika roka na Radio_Head Awards 2011. V roku 2013 im vyšiel album 1977 a v septembri 2015 prišiel tretí album s názvom 3 2 1. Dynamo Team, ktorý dnes vystupuje v zostave Mišo Štofej, Daniel Kravec a Roman Esteves, slávi so svojim energickým mixom tanečnej hudby, gitarového popu a hravých textov úspech najmä v zahraničí. Piesne tohto projektu boli použité vo viacerých reklamách zahraničných spoločností a zneli v rádiách v Rakúsku, Belgicku či Francúzsku, kde kapela odohrala niekoľko koncertov.


Redakciu Hudba.sk informovala Zuzana Lobotková. Článok bol upravený a doplnený redakciou.

Foto: Facebook.com/hudbazmarsu


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti