Tretí album 28-ročnej speváčky je na ceste. Informovala o tom včera večer na sociálnych sieťach, kde odhalila jeho názov, vizuál, tracklist aj dátum vydania. Nová éra, ktorej príchod ohlásil už pilotný singel Houdini a následne aktuálny singel Training Season, prichádza 3. mája.

Titulná fotografia očakávaného štúdiového albumu Radical Optimism zobrazuje speváčku uprostred oceánu v blízkosti žraloka. Napriek tejto stresovej, život ohrozujúcej situácii, vyžaruje zo záberu absolútny pokoj. Odzrkadľuje koncept radikálneho optimizmu, ktorý hudobníčku naučil, ako prejsť chaosom s gráciou.

"Pred pár rokmi ma priateľ zoznámil s pojmom radikálny optimizmus. Je to koncept, ktorý vo mne zarezonoval, a keď som sa s ním začala hrať a zapájať ho do svojho života, stala som sa zvedavejšou. Zasiahla ma myšlienka prejsť chaosom s gráciou a pocit, že dokážete prečkať každú búrku. Zároveň som sa pristihla pri pohľade na hudobnú históriu psychedélie, trip hopu a britpopu. Vždy mi to pripadalo tak sebavedomo optimistické. Tento postoj som si zobrala na svoje nahrávacie stretnutia," hovorí Dua Lipa o koncepte novej nahrávky.

"Radikálny optimizmus, inšpirovaný vlastným objavovaním, je album, ktorý využíva čistú radosť a šťastie z jasných situácií, ktorým sa kedysi zdalo nemožné čeliť. Ťažké rozlúčky a zraniteľné začiatky, ktoré predtým hrozili, že zničia vašu dušu, sa stanú míľnikmi, keď si zvolíte optimizmus a začnete s gráciou prechádzať cez chaos," vysvetľuje smerovanie albumu.

Tracklist albumu Radical Optimism

 1. End of an Era
 2. Houdini
 3. Training Season
 4. These Walls
 5. Whatcha Doing
 6. French Exit
 7. Illusion
 8. Falling Forever
 9. Anything for Love
 10. Maria
 11. Happy for You

Text: Hudba.sk (zdroj: Pitchfork.com)