Po medzinárodnom úspechu s kapelou Finally, chystá Eugen Botoš svoj prvý autorský sólový album s umelcami zo Slovenska a z Čiech. Eugen doposiaľ spolupracoval s menami ako Dionne Warwick, Earth Wind and Fire, Marcus Miller, Maysa Leak, Angela Johnson, Eric Marienthal. Album Eugen Botoš Finally - Final Definition vydali v najprestížnejšom vydavateľstve P-Vine.

Dnes pracuje na svojom sólovom albume pre domáci trh. "Celá myšlienka prišla na svet v minulom roku, ešte pred Covidom. Na stretnutí s Petrom Bérešom a firmou Zizzy sa začala naša spolupráca. Oslovil som umelcov, s ktorými som hral, ktorí sú moji priatelia, a ktorých si vážim. Samozrejme obdobie Covid poznačilo moju tvorbu, lebo toľko negativizmu, smútku čo sa na mňa hrnulo zo všetkých strán, ma spomalilo pri písaní skladieb. Ako každý umelec, prežívam takéto stavy veľmi intenzívne," konštatuje Eugen Botoš.

Celý album nahrával úplne sám, sláčikové sekcie, klávesy, basgitaru i bicie. Skladby sa mixovali u David Darlingtona, zvukára, ktorý má na konte 3 ocenenia Grammy. A ako reagovali na ponuku spolupráce stálice československej populárnej hudby? "Michal David bol unesený po vypočutí skladby, ktorú som pre neho napísal. Myslím si, že je nádherná, venoval som ju svojej dcérke. Momentálne dokončujem skladbu pre Luciu Bílú. Album plánujeme vydať na Vianoce pod značkou Zizzy. S tou spoločnosťou máme spoločné odvážne plány aj do budúcna. V každom prípade som rád, že na albume budete môcť počuť Marcela Palondera, Moniku Bagárovú, Michala Davida, Majka Spirita a mnoho ďalších," vysvetľuje hudobník.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Monika Macháčková. Text správy sme upravili.