Formácia The Black Keys ohlásila vydanie dvanásteho štúdiového albumu. Zakladatelia Dan Auerbach a Patrick Carney sa po mnohopočetných sólových aktivitách znova spojili, aby 5. apríla priniesli svojím priaznivcom nový album Ohio Players. Prvým singlom z neho je čerstvá novinka Beautiful People (Stay High) spájajúca power pop s blues-rockovým zvukom.

Na pripravovanú nahrávku si dvojica prizvala viacero hostí. Objaví sa medzi nimi napríklad Noel Gallagher či Greg Kurstin. Patrik Carney hovorí o zjavení, ktoré mali: "Môžeme zavolať svojich priateľov, aby nám pomohli tvoriť hudbu. Obaja píšeme piesne s inými ľuďmi – Dan stále a ja, keď produkujem nahrávku. To je to, čo robíme."

"Bez ohľadu na to, s kým pracujeme, nikdy sa nezdá, že by sme obetovali to, kým sme. Je to len pocit, že dodáva nejakú špeciálnu chuť. Práve sme túto paletu rozšírili o ľudí, s ktorými sme chceli pracovať. Boli sme tam, aby sme ich a ich nápady podporili, urobili všetko, čo bolo v našich silách, aby ten moment prekvital. Ale keď prišiel čas dokončiť album, zostali sme len s Patom," dodáva spevák a gitarista Dan Auerbach.

"Na žiadnej nahrávke sme nepracovali tvrdšie. Nikdy nám netrvalo tak dlho, kým sme vytvorili album. Dali sme si čas a urobili sme to správne," dodal Auerbach a fanúšikom formácie tak dáva prísľub, že sa majú na čo tešiť.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)