Hlavná stránka

>

Správy

>

Jazz má svoju cenu: Hlasovanie o Cenu verejnosti ankety Esprit je spustené

Jazz má svoju cenu: Hlasovanie o Cenu verejnosti ankety Esprit je spustené

15.09.2020 - 09:00 | redakcia

Už ôsmy rok majú priaznivci jazzovej hudby možnosť svojím hlasom rozhodnúť, kto získa Cenu verejnosti ankety Esprit za najlepší slovenský jazzový album roka. Dvadsaťdva nominovaných albumov prináša hudobný zážitok, kde si určite nájde to svoje každý priaznivec dnes už rozmanitého žánru jazzovej hudby.


Od 3. septembra je na stránkach jazz.sk spustené hlasovanie pre fanúšikov jazzu, ktorí podľa hudobných ukážok nominovaných nahrávok vyberú album ocenený Cenou verejnosti Esprit. Hlasovanie potrvá do polnoci 17. septembra. Hlasovať je možné za ľubovoľný počet nahrávok.

Hlavné ocenenie, Cenu odbornej poroty Esprit, vyberie medzinárodná porota zložená z popredných hudobných žurnalistov, kritikov a promotérov v oblasti jazzu. Záštitu nad ôsmym ročníkom ankety Esprit a čestné členstvo v porote prevzal kontrabasista a skladateľ Petros Klampanis. Rodák z gréckeho Zakynthosu pôsobiaci na newyorskej jazzovej scéne sa teší vysokému uznaniu nie len na americkej, ale aj na globálnej jazzovej scéne.

Slávnostný večer s vyhlásením výsledkov a odovzdaním ocenení Esprit sa uskutoční 30. septembra. Počas neho zažijú diváci bratislavského Divadla Aréna široký záber jazzového žánru vďaka koncertu troch z nominovaných zoskupení - Nikola Bankov Band, Five Gentlemen & Miloš Stančík, Ľuboš Šrámek & his Nanosymphony. Podujatím bude sprevádzať moderátor Peter Šarkan Novák. Priamy prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu Devín.

Generálnym partnerom podujatia je softvérová spoločnosť Espirit s r.o. Hlavni partneri podujatia sú UniCredit, FPU, Crowdberry. Sošky ocenení pre Cenu verejnosti a Cenu odbornej poroty v tvare kontrabasu vytvoril významný slovenský akademický sochár Juraj Čutek. Pre priaznivcov jazzu predstavuje ocenenie ESPRIT jedinečnú šancu získať prehľad o tom najlepšom, čo za posledný rok vzniklo a vyjadriť svojim hlasovaním podporu a uznanie interpretom tohto žánru na Slovensku. Slávnostná ceremónia Esprit je registrovanou udalosťou participujúcou na oslavách International Jazz Day (UNESCO), ktorá oslavuje slobodu a kreativitu formou jazzových podujatí konaných v jeden deň po celom svete.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Andrea Čurná.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti