Hlavná stránka

>

Správy

>

Herečka Jana Oľhová pokrstila album Milovi Kráľovi citrónom

Herečka Jana Oľhová pokrstila album Milovi Kráľovi citrónom

15.09.2021 - 15:00 | redakcia

A predsa sa točí je názov najnovšieho albumu Mila Kráľa, ktorý využil hluchý čas pandémie na nahrávanie sólového albumu s desiatimi skladbami, ku ktorým sám napísal hudbu aj texty.


"Teraz nastala pandémia, ticho v divadlách, nenakrúcalo sa, povedal som si, ten čas "načim" nejako rozumne využiť, tak som začal tvoriť pieseň po piesni od júna 2020 do júna 2020. Prizval som si k spolupráci Filipa Hittricha, s ktorým som už dlhšie chcel spolupracovať, len časovo nebolo možné sa zosúladiť, teraz to vyšlo. Tak sme si to navzájom posielali, upravovali až sme sa stretli pri nahrávaní v štúdiu Roba Mankoveckého a výsledok je dnes tu," uviedol Milo Kráľ.

Album A predsa sa točí má za sebou dva krsty. Ten prvý sa uskutočnil 9. septembra v Martine v rámci festivalu Dotyky a spojenia, kde Milo odohral a koncert. V bratislavskom Spinakeri sa 13. septembra album krstil druhý raz. Za krstnú mamu si bez váhania vybral svoju dlhoročnú kolegyňu Janu Oľhovú.

"S Milom sa poznáme veľmi dlho, tak mi aj napadlo, že mohla by som byť krstná mama jeho CD, keďže on je dobrá duša, pozval ma, čo ma, samozrejme, veľmi potešilo. Prvé CD Milo krstil tabakom a kávou, čo sú jeho pôžitky, a keďže alkoholu neholduje, nedal si so mnou ani becherovku, tak sme sa rozhodli pokvapkať to citrónom už v Martine počas festivalu Dotyky a spojenia, kde Milo odohral koncert 9. septembra a dnes si teda zopakujeme kvapkanie citrónom aj v Bratislave," okomentovala svoju účasť Jana Oľhová.


Krst bez Barbory Švidraňovej

Na bratislavskom krste si pôvodne plánoval Milo Kráľ zaspievať duet s Barbarou Švidraňovou, ktorá sa na albume podieľa ako speváčka aj vokalistka. Kvôli kontaktu s človekom pozitívnym na koronavírus sa však krstu zúčastniť nemohla. Jej neprítomnosť vyriešil Milo Kráľ pustením najnovšieho videoklipu k piesni A predsa sa točí, ktorá nemá nič spoločné s otáčaním zeme, ale hovorí o nakrúcaní seriálu. Približuje jeho zákulisie a Milo prezrádza, že si natáčanie užíval a sám sa chopil réžie videoklipu.

"Výtvarne sa na vizuále obalu podieľal Jakub Branický z Martina, ktorý vymyslel plagátik poskladaný do balu CD na jeho druhej strane sú texty piesní, ktoré som písal ako prichádzala inšpirácia," približuje ďalšieho spolupracovníka na albume Milo. "Album má rôzne témy, so spevom mi výrazne pomohla Barbora Švidraňová, spieval mi tam aj Ondro Kovaľ, rapový koučing mal na starosti raper Strap. Hudbu som sa snažil prispôsobiť textom, ak bol text pesimistickejší, vyvážil som ho optimistickejšou hudbou, dotkol som sa tak viacerých žánrov od rocku, nádych balkánskeho folklóru, country, blues. Celkom sme sa s Filipom bavili a ešte musím poďakovať aj môjmu bratovi Badymu, ktorý bol láskavý a nechal sa nahovoriť, hoci pôvodne s tým nechcel mať nič spoločné, prišiel a nahral klavír," uzavrel Milo Kráľ.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Anna Olvecká. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti