Hlavná stránka

>

Správy

>

Spevák Michal Varga a herečka Lucia Siposová naspievali spoločne pesničku Brehy

Spevák Michal Varga a herečka Lucia Siposová naspievali spoločne pesničku Brehy

16.02.2020 - 09:00 | redakcia

Pieseň Brehy je o partnerstve, o vzťahoch, o spolunažívaní, ktoré prináša nielen radosti, ale aj rôzne povinnosti, starosti, či výzvy. V metaforickom význame predstavujú Brehy hranice ega. Pieseň spolu s Michalom Vargom naspievala herečka Lucia Siposová. K novinke zverejnili aj videoklip.


Spevák Michal Varga po ukončení pôsobenia v kapele IN Vivo začal písať piesne, ktoré spájala jedna téma. Voda ako médium, v ktorej sa všetko mieša, voda, ktorá si pamätá, voda, ako základ života. V tej dobe začal objavovať čaro klavíra. Jeho počiatočná strnulosť sa premietala do pomalších melódií, ktoré odrážali túžbu po vnútornej harmónii. Jeho odhodlanie vydať album piesní o láske bolo narušené náhlou stratou otca a proces vyrovnávania sa s ňou trval určitý čas.


Účinkovanie v kabaretnom klube Red Cat Cabaret v predstaveniach plných hudby, tanca, spevu a humoru mu priniesli novú energiu, pričom nadviazal kontakty s viacerými profesionálnymi umelcami. Vďaka týmto vzťahom sa začala aj jeho autorská spolupráca s Gabom Dušíkom, s ktorým spoločne napísali piesne Hore háj a Komár a už onedlho predstavia ďalšiu novinku Separuj.

Ukotvenie Michala Vargu v tvorivých procesoch, spolu s vnútornou harmóniou ho priviedli naspäť k vode. Spoločne s populárnou herečkou Luciou Siposovou, ktorá prijala pozvanie k spolupráci, spoločne naspievali duet s názvom Brehy. Pozvanie do tohto projektu prijala aj ďalšia členka divadelného ansámblu RCC Michaela Patáková a Flow Berger (Viedeň), ktorí svojim tanečným umením dokázali spoločne uchopiť éterickú krehkosť hravej vášne, ktorá sa v dlhodobých vzťahoch rýchlo stráca. Za kameru sa postavil Marcel Hepner, ktorý na rozdiel od rôznych prírodných scenérií v Komárovi vsadil na interiér a minimalizmus.

Zdroj: PR agentúra LaPlata.sk
Foto: Juraj Tomko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti