Hlavná stránka

>

Správy

>

Program Nova Rocku 2012 je kompletný. Prídu Limp Bizkit aj Everlast

Program Nova Rocku 2012 je kompletný. Prídu Limp Bizkit aj Everlast

16.03.2012 - 14:09 | redakcia

Na najväčšom rakúskom hudobnom festivale Nova Rock sa tento rok predstaví floridská numetalová kapela Limp Bizkit, newyorský raper Everlast, známy hitom What It's Like, nemecká formácia Die Toten Hosen a chicagská punk-rocková skupina Rise Against.


Nemecká punková legenda Die Toten Hosen bude ako headliner druhého dňa festivalu oslavovať tridsať rokov na scéne. Limp Bizkit na festivale predstavia ostatnú štúdiovku Gold Cobra (2011), Everlast album Songs of the Ungrateful Living (2011) a Rise Against najmä nahrávku Endgame (2011). Die Toten Hosen a Limp Bizkit na Nova Rocku už vystúpili a to v roku 2009, Rise Against zase v roku 2008. Pre 42-ročného Everlasta to bude premiéra.

Organizátori vo štvrtok zverejnil účasť ďalších 12 interpretov, čím necelých 85 dní pred začiatkom skompletizovali program 8. ročníka podujatia. Na zoznam pridali aj Coreyho Taylora, známeho ako speváka skupín Slipknot a Stone Sour, ďalej The Gaslight Anthem, Turbonegro, Eisbrecher, Russkaja, Shinedown, Gun, Spout, While She Sleeps, We Butter The Bread With Butter, The Computers a Livingston.

Na festivale, ktorý sa bude konať 8. až 10. júna v prírodnom areáli Pannonia Fields II blízko dedinky Nickelsdorf, sa v pozícii headlinerov jednotlivých dní predstavia spomínaný Die Toten Hosen, Metallica a Linkin Park. Okrem spomenutých formácií podujatie obohatia aj The Offspring, Cypress Hill, Evanescence, Biohazard, Slayer, Billy Talent, Nightwish, Marilyn Manson, Kasabian, Puddle Of Mudd, Mastodon, The Baseballs, Machine Head, Within Temptation, Lamb of God, Trivium, Dimmu Borgir, Gojira či As I Lay Dying.

Klasické permanentky na rakúsky festival sa v sieti Eventim predávajú za 137,50 eura, VIP vstupenka sa dá kúpiť za 221,40 eura. Parkovanie pre návštevníkov je zabezpečené zadarmo. Denná kapacita festivalu, ktorý sa koná iba 40 kilometrov od Bratislavy, je znovu 55-tisíc ľudí. Podľa Tomáša Holetza zo spoločnosti Skalar Entertainment sa vstupenky predávajú ešte lepšie ako vlani, kedy bol festival vypredaný niekoľko dní pred jeho začiatkom. 

Nova Rock 2012 - finálny zoznam účinkujúcich:
(rozpis podľa jednotlivých dní nájdete na vizuáli v galérii)

Metallica, Linkin Park, Die Toten Hosen, Limp Bizkit, Rise Against, Everlast, Corey Taylor, The Gaslight Anthem, The Offspring, Cypress Hill, Evanescence, Biohazard, Slayer, Billy Talent, Nightwish, Marilyn Manson, Kasabian, Puddle Of Mudd, Mastodon, Opeth, Hatebreed, The Baseballs, Machine Head, Within Temptation, Russkaja, The Computers, August Burns Red, Lamb of God, Trivium, Killswitch Engage, Dimmu Borgir, Gojira, Cancer Bats, Mad Caddies, As I Lay Dying, Turbonegro, Eisbrecher, Shinedown, Gun, Spout, While She Sleeps, We Butter The Bread With Butter, Livingston, Oomph, Lagwagon, The Answer, Schandmaul, Devildriver, Refused, The Boss Hoss, Devin Townsend Project, Steel Panther, Schandmaul Awolnation a Triggerfinger.

Zdroj: SITA
Foto: SITA/Michal Burza


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti