Hlavná stránka

>

Správy

>

Autori filmu Meky chystajú novinku Čo bolí, to prebolí o Žbirkovom Modrom albume

Autori filmu Meky chystajú novinku Čo bolí, to prebolí o Žbirkovom Modrom albume

16.03.2021 - 09:00 | redakcia

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku vyšiel pred 20 rokmi a reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia. Album, v ktorom je ukrytý príbeh zmierenia a hľadania nových možností, znamenal pre Mekyho veľký návrat na pódiá a priniesol aj megaúspech skladby Čo bolí, to prebolí.


K výročiu albumu vyjde nový vinylová a CD edícia albumu so zvukom remastrovaným v legendárnom londýnskom štúdiu Abbey Road a doteraz nevydanými bonusmi. Zároveň sa pripravuje nový dokumentárny film Čo bolí, to prebolí, ktorý priblíži obdobie vzniku Modrého albumu.

Na dokumente pracuje skúsený tvorivý tím, ktorý tvoria scenárista Honza Vedral (šéfredaktor časopisu Headliner a autor životopisných kníh Miro Žbirka Zblízka a Neuveriteľný Ivan Král) a režisér Šimon Šafránek (Českým levom ocenený dokument King skate a úspešná filmová biografia Meky). Dokument prezradí všetko o zákulisí vzniku zásadného albumu z roku 2001. Odhalí okolnosti obnovenia spolupráce s Marikou Gombitovou a Kamilom Peterajom, objasní, kto objavil Marthu, prečo sa Meky rozhodol dať šancu o generáciu mladším producentom, a zároveň priblíži, ako sa na prelome tisícročí menila populárna hudba.

Vypočujte si Modrý album na Deezeri:Vznik filmu Čo bolí, to prebolí môžu teraz podporiť všetci, ktorí prispejú akoukoľvek sumou do crowdfundigovej kampane na Donio.cz. Vyzbieraná suma bude použitá na nakrúcanie filmu, na jeho technické, personálne a produkčné zabezpečenie a aj na usporiadanie projekcie filmu, ktorej sa budú môcť zúčastniť aj prispievatelia tejto crowdfundingovej kampane. Dôležitý je aj jej charitatívny rozmer. Dvadsať percent z vybranej sumy získa Nadačný fond Janel pri Fakultnej nemocnici Královské Vinohrady v Prahe, s ktorou Miro Žbirka dlhodobo aktívne spolupracuje. 

Každý prispievateľ získa nielen status donátora česko-slovenskej kultúry, ale aj niektorú z atraktívnych odmien, medzi ktorými sú napríklad DVD s prvou či druhou sériou Mekyho hudobnej talkshow Doupě spolu s autogramom alebo osobná účasť na nakrúcaní nových dielov tejto relácie, remastrovanú LP platňu Modrý Album s podpisom autora, podpísanú knihu textov a akordov Songbook a ďalšie raritné kúsky. V ponuke je aj výnimočný zážitok - Backstage s Mekym Žbirkom, čo je možnosť osobného stretnutia a spoločnej fotky s Mekym na niektorej z jeho akcií. 

Slovenské koncerty Cinema Acoustic Tour, ktoré sa mali konať minulý rok, sú preložené na nové termíny. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti a nemenia sa ani miesta koncertov. Uskutočnia sa v historických kinách: 13. mája v prešovskom kine Scala, 14. mája kine Moskva v Martine a 15. mája v bratislavskom Ateliéri Babylon. Bratislavský koncert je už vypredaný. Pre všetkých, ktorí vydržia čakať, je pripravený špeciálny filmový bonus - zábery z filmu Meky, ktoré nebolo možné vidieť v kinách ani v televízii.   

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke www.zbirka.cz a na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti